Medzinárodný deň školských knižníc + VIDEO

mdsk-logo
Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc – 24. októbra, sme sa opäť prihlásili do projektu o „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“. Tohtoročnou témou bolo: Vzájomné učenie sa žiakov v dvojiciach alebo v malých skupinách.

V tento deň pripravila naša škola, pod vedením učiteľov Mgr. Juhászovej,  Mgr. Timuľaka a Mgr. Fockovej, pútavé  a bohaté podujatie s množstvom aktivít, v ktorých mohli žiaci prejaviť svoju tvorivosť, pamäť a predstavivosť. Skoro celé dopoludnie sa nieslo v duchu známych i menej známych spisovateľov, ich tvorby a aktivít, ktoré žiakov obohatili o nové poznatky. Hlavnou myšlienkou bola podpora vzťahu žiakov ku knihám, čítaniu a poznávaniu.

Keďže tento rok je Rokom čitateľskej gramotnosti, zapojili sme sa do aktivity Čítame spolu, ktorú zastrešuje Ministerstvo školstva. Pred samotným začatím Najzaujímavejšieho podujatia školskej knižnice o 9.00 hodine prebehlo spoločné čítanie pod vedením pani riaditeľky na 1. stupni a p.uč. Mgr. Marcinekovej na 2. stupni.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.