Prezentácia o separovaní odpadu

prezentacia-o-separovani-odpadu-10     prezentacia-o-separovani-odpadu-02

Najdôležitejším cieľom v rámci Zelenej školy na toto certifikačné obdobie, kedy sa zaoberáme témou odpad, je zaviesť na škole triedený zber, a tak znížiť množstvo komunálneho odpadu aspoň o 10%.

V septembri sa nám úspešne podarilo dokončiť dlhú a prácnu výrobu košov na triedený zber. Koše sme plietli pomocou papierových roliek z novín a reklamných letákov. Najmä naši deviataci a ôsmaci v rámci technických prác tomu venovali veľa času.

Na stretnutí kolégia Zelenej školy sme sa rozhodli, že triedený zber na škole potrebujeme spropagovať a motivovať všetkých žiakov a zamestnancov školy. Táto propagácia prebehla minulý piatok, 7. októbra, formou prezentácie a krátkeho videa.

V prezentácii mám žiačky kolégia z 7. ročníka odovzdali mnohé zaujímavé informácie o dobe rozkladu jednotlivých odpadkov, o separácii, recyklácii odpadkov a odprezentovali aj výsledky prieskumu, ktorý sme robili na našej škole. Prieskum sa týkal toho, v čom si naši žiaci nosia zabalenú desiatu a pitie do školy.

Žiačky 8. ročníka natočili aj krátke video, v ktorom vysvetlili, prečo je dôležité triediť odpad.

Naše heslo znie: „Spoločne zvládneme separovať odpad,“ povzbudzujme všetkých, aby sa k nám pridali, začali triediť odpad a boli príkladom pre ostatných. Ak sa začnem meniť ja, začnú sa meniť aj ľudia okolo mňa.

Fotky nájdete TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017, ZELENÁ ŠKOLA. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.