Výučbový program- Triedenie odpadu

vyucbovy-program-2

Dňa 20.9. absolvovalo naše kolégium Zelenej školy spolu s pani zástupkyňou a p. uč. Jámborovou výučbový program o triedení odpadu v Košiciach.

Najprv sme sa prostredníctvom výučbového softvéru spolu s pani koordinátorkou Zelenej školy zaoberali tým, aký odpad vzniká v jednotlivých izbách jedného rodinného domu. Zistili sme, že prakticky skoro celý odpad z domácnosti sa dá vytriediť a následne recyklovať. Pani koordinátorka nám povedala, že len tetrapaky od džúsu alebo mlieka nemá význam recyklovať, pretože tu na východe nemáme podnik, ktorý by tento odpad spracoval. Tetrapaky skončia tak či tak na spaľovni v Kokšov – Bakši. Dozvedeli sme sa, že dosah komína z Kokšov – Bakši je 50 km, takže aj v Trstenom dýchame tento znečistený vzduch zo spaľovne. Okrem toho nám bolo povedaných ešte veľa zaujímavých vecí, ktoré nás motivovali k tomu, aby sme začali triediť odpad.

Po tejto debate a teoretickej príprave sme mali aj praktické aktivity. Našou úlohou bolo správne vytriediť rôzne druhy odpadkov. Na konci výučbového programu nám pani koordinátorka dala USB s týmto softvérom a my máme usporiadať stretnutia, na ktorých naše vedomosti odovzdávame ďalej spolužiakom a celej našej škole.

Fotky si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2016/2017, ZELENÁ ŠKOLA. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.