Deň múz

DEŇ MÚZ 37
V posledný májový štvrtok sa už tradične koná v priestoroch našej školy okresná súťaž Deň múz. Výnimkou nebol ani tento školský rok.
26. mája sa brány našej školy otvorili pre početnú skupinu súťažiacich zo škôl z celého nášho okresu Košice – okolie.

V našom regióne žije veľa šikovných detí, ktoré napriek dnešnému uponáhľanému svetu plnému mobilov, tabletov, internetu a rôznych aplikácií majú záujem o umenie, kultúru i tradície. Potvrdiť to môže každý, kto sa zúčastnil.

Celou školou sa prelínali nádherné tóny spevákov, vône farieb z paliet maliarov i očarujúce verše básnikov.
Speváci vo svojich vekových kategóriách všetkým prítomným dokázali, že aj v tejto mladej generácii sú nádejní speváci – folkloristi. Ani maliari a básnici sa nedali zahanbiť. S témami Zoo, Túlavé topánky, Ja, Robinson… sa popasovali výborne. Samostatnosť, kreativita i fantázia všetkých súťažiacich v mnohých prípadoch nám, hlavne starším, ukázali ako sa môžeme pozerať na svet z tej krajšej perspektívy.

Už teraz sa všetci tešíme na ďalší jubilejný 20. ročník tejto súťaže.

Prehľad výsledkov v jednotlivých kategóriách.

SPEV
1. – 3. ročník 4. – 6. ročník 7. – 9. ročník
1. miesto Šimon Kudlík         ZŠ Malá Ida Matúš Poľák        CZŠ Ždaňa Simona Anďalová           ZŠ Družstevná p. H.
2. miesto Lívia Szilagyová     ZŠ Družstevná p. H. Bianka Borovská       ZŠ Družstevná p. H. Ema Bačová           ZŠ Malá Ida
3. miesto Lukáš Marcin       CZŠ Ždaňa Radka Gerendová ZŠ Malá Ida Jana Semanová    ZŠ Trstené p. H.
MAĽBA
1. – 3. ročník 4. – 6. ročník 7. – 9. ročník
1. miesto Timea Kováčová   ZŠ Malá Ida Bianka Pavlíková  ZŠ Ždaňa Viktória Podolinska ZŠ Družstevná p. H.
2. miesto Štefan Duňa           ZŠ s MŠ Budimír Stanislava Liberková                ZŠ Trstené p. H. Michal Petruš        ZŠ Ždaňa
3. miesto Katarína Bugošová ZŠ Družstevná p. H. Vanessa Popovičová             ZŠ Družstevná p. H. Slávka Seligová     ZŠ Ruskov
POÉZIA
1. – 3. ročník 4. – 6. ročník 7. – 9. ročník
1. miesto Anna Uchaľová      ZŠ Čaňa Katarína Cebáková ZŠ Trstené p. H. Natália Rajdošová ZŠ Trstené p. H.
2. miesto Viktória Tresová   ZŠ Družstevná p. H. Ivana Jakubíková  ZŠ Družstevná p. H. Sarah Hugyová   CZŠ Ždaňa
3. miesto Krystián Budai       ZŠ Trstené p. H. Katarína Pašková ZŠ Čaňa Daniel Duplák       ZŠ s MŠ Budimír

Fotky z akcie TU

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.