Lipová aleja – sadenie stromov s OZ Priatelia trstenskej prírody

TUR 05Sobotu 7. mája sme v rámci turistického krúžku strávili s OZ Priatelia trstenskej prírody. Prijali sme pozvanie a ako Zelená škola sme sa zúčastnili výsadby stromčekov v aleji na ceste medzi Trsteným pri Hornáde a Skárošom.TUR 09 Videli sme prakticky, ako to vyzerá a čo všetko je potrebné, ak chceme dosiahnuť to, aby sa nám stromčeky ujali a prežili. Vlastnými rukami sme vykopali jamy, zasadili naše 2 lipy, zaliali ich vodou a potom zasypali hlinou. Presvedčili sme sa o tom, že stromy musíme chrániť, lebo oni zabezpečujú a umožňujú to, aby sme mohli dýchať čerstvý vzduch a mali kvalitný život. Pri našich dvoch školských  stromčekov sme sa všetci odfotili a pán Šelepský  nás uistil, že tieto fotky budú mať o 50 rokov historický význam, keď budeme našim deťom a vnúčatám rozprávať o jednej sobotňajšej výsadbe líp plnej zážitkov a skúseností. Po sadení líp sme sa prešli k starému Hornádu, kde na nás už čakal uvarený guľáš, kone, člnkovanie a na konci opekačka.  Kone aj  člnkovanie mali veľký úspech a nikto si ich nenechal ujsť. Veď ktorú inú sobotu máme takú jedinečnú príležitosť povoziť  sa na koňoch alebo sa romanticky plaviť na člnku po mŕtvom ramene Hornádu. V popoludňajších hodinách sme sa trochu opálení, vetrom poriadne vyštípaní, ale super zážitkami obohatení vrátili domov. Už teraz sa tešíme na ďalší rok. Ďakujeme pánovi Šelepskému a celému OZ Priatelia trstenskej prírody za príjemný deň.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.