Pozorovanie štádia vývinu motýľov

motyliV rámci osvojovania si učiva Prírodovedy , témy Hmyz, žiakom 4. ročníka naša škola zakúpila pre osvojenie si učiva Štádia vývinu hmyzu, konkrétne motýľov, larvy motýľov, ktoré slúžili žiakom na priame pozorovanie od začiatku vývoja. Žiaci tak mali možnosť priamo pozorovať vývin motýľov od larvy, kukly, až po dozretie kukly, ktorá praskne a z nej vylezie dospelý motýľ. Pre žiakov to bolo veľmi motivujúce, vývin sledovali každý deň, bolo to veľmi zaujímavé, žiakom priame pozorovanie poslúžilo na zábavnejšie, rýchlejšie a zaujímavejšie osvojenie si učiva Žiaci si z pozorovania odniesli veľa zaujímavých dojmov, postrehov a zážitkov.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.