Odšťavovanie

      Odšťavovanie 08 V rámci SD Zeme sa v stredu 20.4.2016 konala pre žiakov prvého stupňa akcia s názvom „Odšťavovanie“, nakoľko ovocie a zelenina neodmysliteľne patria k darom, ktoré nám Zem ponúka.Odšťavovanie 07      V úvode si niektorí žiaci zasúťažili v šúpaní ovocia, následne iní ochutnávali rôzne druhy štiav (mango, zelená uhorka, paradajka, červená repa, kiwi, citrón, grapefruit a i.) „naslepo“. Popri ochutnávaní štiav z mrkvy, jablka, pomaranča či zmiešaných ovocných a zeleninových štiav sa žiaci dozvedeli a tom, aké skupiny vitamínov sa skrývajú v rôznych druhoch ovocia a zeleniny. Taktiež sa dozvedeli, aké účinky na ľudský organizmus majú vitamíny v nich obsiahnuté. Po ochutnávke sa premiestnili k stolom a tvorili skupinové výtvarné projekty s tematikou ochrany našej Zeme, pri ktorých ukázali rozmer svojej kreativity.

Veríme, že sa im takáto forma učenia páčila a hlavne chutila! Veľmi pekne ďakujeme rodičom za bohatú nádielku ovocia i zeleniny.

FOTO TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.