Interaktívna výstava knihy pre nevidiacich

Interaktívna výstava knihy pre nevidiacich 13

Pri príležitosti mesiaca kníh sme dali našim žiakom možnosť nakuknúť do, verejnosti menej známej, slepeckej knihy. Knižka bola zapožičaná z Knižnice Jána Bocatia v Košiciach. Výstavu ste mali možnosť vidieť aj na Dni otvorených dverí našej školy.

Počas chvíľ strávených v školskej knižnici sa žiaci mohli vcítiť do kože nevidiacich a vyskúšať si zábavné aktivity len s pomocou hmatu a sluchu. Rozpoznávali rôzne zvuky pri zvukovom pexese, šikovnými prstami poslepiačky triedili a ukladali sklenené guľôčky, hľadali páry zlatých kľúčikov, hľadali a triedili priestorové a plošné geometrické útvary..

Dozvedeli sa zaujímavé podrobnosti zo života autora písma pre nevidiacich – Luisa Brailla. Pomocou Braillovej abecedy sa snažili prečítať  kúsok slepeckej knižky, rozlúštiť nápisy na liekoch..

FOTO TU .

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.