Deň otvorených dverí

????????????????????????????????????

 

V nedeľu sa naša škola na pár hodín premenila na krajinu, v ktorej ani jedny dvere neostali zatvorené. Budova sa zaplnila návštevníkmi, ktorí sa rozhodli svoje poobedie stráviť návštevou „jedenástich krajín“. Každá krajina odhalila kúsok zo školského života a ukázala, aké čaro sa v ňom skrýva. 

Tí najmenší mali možnosť vytvoriť vlastnú dúhu a vyskúšať si miešanie farieb v Dúhovej krajine.

Krajina športu ponúkla prekážkovú dráhu, strely na bránku futbalovou loptou i florbalovou loptičkou.

Kto miluje hudbu, určite ho zaujala Krajina hudby, v ktorej bola výstava hudobných nástrojov a deti mali možnosť otestovať svoj hudobný sluch.

V Motýlej krajine bola výstava premien hmyzu.

Možnosť preveriť svoju fantáziu a znalosti z rozprávok mali deti v Krajine fantázie. Návštevníci Dňa otvorených dverí mali v našej škole aj príležitosť vyskúšať si na chvíľu, aké je to byť lingvistom, písať pierkami namáčaných do atramentu a pracovať s modelovacou hmotou. To všetko ponúkala  Krajina jazykov a Krajina dávnych dôb.

Návod, ako si vyrobiť vlastný papier, ochutnávku bylinkových čajov a výrobu dekoratívnych CD servítkovou technikou, získali v Zelenej krajine.

Krajina vedy odhalila zákony fyziky, výrobu magnetického ježka, slizu a pozorovanie bezstavovcov pod mikroskopom.

Deti si mohli oddýchnuť a zahrať sa v Krajine hračiek a Krajinu IT tvorila výstava rôznych technických vymožeností dnešnej doby, ale i doby minulej a premietanie videa pod názvom Život v našej škole .

Knižnica sa premenila na interaktívnu výstavu knihy pre nevidiacich, v ktorej boli pripravené aktivity, pri ktorých bolo potrebné používať hmat a sluch.

Na chodbách pútali pozornosť prezentácie s názvami Premeny školy od 1.6.2009Aktivity na našej škole.

Veľkí si zaspomínali na staré časy, keď oni sami školu navštevovali a tak sa aspoň na chvíľu vrátili myšlienkami do školských čias, ktoré im pripomenuli aj školské rekvizity (lavice, počítadlá a rozhlas) z minulosti.

Veľmi nás potešila pozitívna spätná väzba, ktorú nám zapísali do pamätnej knihy a taktiež sme sa nesmierne tešili z vysokého počtu návštevníkov. Sme radi, že sa Vám Deň otvorených dverí páčil a tešíme sa na Vás v ďalšom ročníku.

????????????????????????????????????

FOTO TU .

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.