Obvodné kolo malého futbalu žiačok ZŠ JEDNOTA CUP

DSC_0032_1Posledný školský deň pred veľkonočnými prázdninami si naše dievčatá zmerali sily s rovesníčkami z okolitých obcí na turnaji v Čani. Zúčastnené družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Prvú skupinu tvorili ZŠ HANISKA, ZŠ ŽDAŇA a ZŠ BOHDANOVCE. Našu skupiny okrem našich dievčat doplnili ZŠ BOHDANOVCE a ZŠ ČAŇA.

V prvom našom zápase v krásnych nových dresoch sme sa stretli so ZŠ BOHDANOVCE. Družstvá na oboch stranách sa pomaličky oťukávali. Odhaľovali slabiny svojich družstiev. Naše dievčatá si vypracovali viac šancí a zatlačili súpera. Dievčatá z Bohdanoviec sa však ukázali, že sú nebezpečné najmä v brejkoch. Zápas skončil chudobným výsledkom, aj keď šancí bolo neúrekom. Jedinou strelkyňou zápasu bola naša Paťka Verebová. Výsledok: 1:0

V druhom zápase nás čakalo veľké derby. Čaňanské dievčatá sú vždy silný súper, a aj preto bola naša motivácia väčšia. Taktický zápas bohatý na šance oboch družstiev sme už v piatej minúte vyhrávali 2:0. Toto vedenie nám zabezpečila krásnou strelou ľavačkou Natália Fedorová, ku ktorej sa neskôr pridala húževnatá Kristína Ruščáková. Vedeli sme, že tlak domácich sa bude stupňovať. To sa aj potvrdilo o niekoľko minút. Tento tlak domáci bol odmenený gólom, ktorý znížil náš náskok a súperky nabrali druhý dych. Nepresné strely súpera, dobré zákroky našej brankárky Dominiky Semanovej a hlavne zodpovedná obrana všetkých hráčok priniesla odmenu v podobe konečného hvizdu, ktorý znamenal naše víťazstvo. Výsledok: 2:1

V semifinále nás prekvapujúco čakala ZŠ Ždaňa. Zápas bol z našej strany veľmi nervózny. Dievčatá chceli veľmi postúpiť do finále a zabojovať o celkový postup. Nevyužité šance nás mohli mrzieť, no pozorná obrana na čele so Sofiou Ruščákovou i naša brankárka stáli vždy na pravom mieste a nebezpečné brejkové pokusy úspešne eliminovali. Skúsenosti z podobných turnajov sme pretavili do víťazného gólu, ktorý nám zaručil finále. Výsledok: 1:0

     Finále ako cez kopirák.

Opäť sa vo finále stretli ZŠ Haniska a naša škola. Obe družstvá nastúpili s rešpektom, ale odhodlaním dotiahnuť finálový zápas do úspešného konca. Od začiatku náš súper naznačil, že sa nebude veľmi hrnúť do útoku a bude vyčkávať na chyby. Najlepšiu hráčku mali naše dievčatá prečítanú a na hracej ploche jej toho veľa nedovolili. Obrana nášho súpera vedela, že nesmú dovoliť, aby sa naše dievčatá dostali do streleckých pozícií. Výborne bránili a nedovolili našim dievčatám ohroziť ich brankárku. Naše propagačné strely končili vedľa bránky. Aj súper vystrkoval rožky a ukázal, v čom je nebezpečný. Gól často padajú po chybách. Jednej z nich sme sa ani vo finálovom zápase nevyhli, z čoho sme inkasovali gól. Dievčatá sa snažili zubami-nechtami urobiť niečo s nepriaznivým stavom. Do konca zápasu si súper udržal tesný výsledok a postúpil so krajského kola. Smútok z prehry vystriedala radosť z obhajoby minuloročného druhého miesta. Výsledok: 0:1

Dievčatám ďakujeme za výborné výkony, ktorými nás reprezentovali.

Školu výborne reprezentovali:

Veronika Čorbová, Natália Fedorová, Dominika Semanová, Natália Rajdošová, Kristína Ruščáková, Sofia Ručšáková, Veronika Vargová, Patrícia Verebová (9. roč.), Laura Liptáková (8. roč.), Kristína Karafová (7. roč.)

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.