Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

hv2Sila slova v prednese prózy a poézie sa znovu prejavila v priestoroch našej školy. Od prvého ročníka súťaže Hviezdoslavov Kubín prešlo už 62 rokov, no naše deti sa pripravovali rovnako ako ich predchodcovia na prednes svojich ukážok pred porotou.

Už tradične súťažili v troch kategóriách podľa veku a rozdelení podľa ukážok na poéziu a prózu.
Porota, ktorú tvorili p. uč. Hašková, p. uč. Bitóová a p. uč. Hanzeľová, bola prevedená svetom detských básničiek a rozprávok až po umelecké básne našich velikánov a svetoznáme romány. Čím starší a skúsenejší recitátori, tým pútavejšie vedeli zaujať publikum. To sa napokon prejavilo aj v konečnom hodnotení, keď iba tí najlepší z 24 súťažiacich dosiahli postup do okresného kola.

S diplomom v ruke si vychutnali svoj moment úspechu:

Za 1. kategóriu v próze 1. miesto Liliana Deáková (2. ročník).

Za 1. kategóriu v poézii 2. miesto Sabína Ruščáková (3. ročník), 3. miesto Diana Batyiová (3. ročník).

Za 2. kategóriu v próze 1. miesto Lívia Vargová (5. ročník), 2. miesto Katarína Cebáková (6. ročník), 3. miesto Viktória Ružičková (5. ročník).

Za 2. kategóriu v poézii 1. miesto Daniela Lukácsová (4. ročník), 2. miesto Nina Vancáková (5. ročník), 3. miesto Dávid Hoffman (4. ročník).

Za 3. kategóriu v próze 1. miesto Dominika Semanová (9. ročník), 2. miesto Timotej Marcinek (8. ročník).

Za 3. kategóriu v poézii 1. miesto Natália Rajdošová (9. ročník), 2. miesto Patrícia Verebová (9. ročník), 3. miesto Erik Kis (8. ročník).

Všetkým výhercom gratulujeme. Je naším prianím, aby sa krása recitácie a slova nikdy nestratila z našich škôl a životov.

Fotky TU

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.