Lyžiarsky výcvikový kurz (FOTO + VIDEO)

imageV termíne od 29. 02. do 04. 03. 2016 sa 28 žiakov siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka našej školy zúčastnilo lyžiarskeho výcvikového kurzu v Žiarskej doline v stredisku SKI Jasná. Nádherné prostredie i krásne počasie počas kurzu nám prialo od prvého až do posledného dňa.

Plní netrpezlivosti a očakávaní sme čakali ráno na náš autobus. Pozorovaním z okien sme sa kochali krásami nášho prekrásneho Slovenska. Čím ďalej sme boli od našich domovov, tým viac sme sa tešili na nové zážitky i nové skúsenosti na svahoch. Mnohí z nás ešte nikdy nestáli na lyžiach, preto v nás rástlo aj vzrušenie i obavy, ktoré rýchlo pominuli.

Po príjemnej ceste autobusom sme sa ubytovali v rekreačnom zariadení Třinec a vyrazili na svahy. Tu sme sa rozdelili do skupín. Prvý deň sme si zopakovali Biely kódex, naučili sa nosiť lyže, rozcvičiť sa, kontrolovať výstroj, zapnúť a vypnúť lyže, pomaly sa pohybovať na lyžiach i otáčať sa. Dôležitou bola aj lekcia vstávania J. Po týchto základoch sme mohli zvyšovať nároky. Po náročnom dni sme večer všetci unavení rýchlo zaspávali.

Počas nasledujúcich dní scenár bol podobný. Raňajky vo forme švédskych stolov, cesta na svah, lekcie a cvičenia na svahu, užívanie si krásnej prírody, chutný obedík. Aj poobedňajšie vyučovania sa niesli v dobrej nálade a priateľskom duchu. Druhý dych sme naberali cestou zo svahu. Po výdatnej večeri sme pozerali filmy, diskutovali, hrali spoločenské hry a lepšie sa spoznávali.

Aby toho lyžovania na nás nebolo veľa, v stredu sme si trošku oddýchli. Príjemným osviežením i relaxom bola návšteva Aquaparku v Tatralandii, kde sme trošku zregenerovali svaly. Poučná bola aj exkurzia v Medvedej štôlni, kde sme mohli okrem iného pozorovať živé netopiere i salamandru škvrnitú. Náhoda počas príjemnej prechádzky v okolí nášho ubytovacieho zariadenia nám zariadila zaujímavú  prednášku so záchranármi Horskej služby.

Každý nasledujúci deň sme už pozorovali zlepšenie i opadnutie strachu z nás. Užili sme si aj premenlivé počasie. Slnko, sneh, mrholenie i hmla sprevádzali náš čas na svahu. Nič z toho nás neodradilo a užívali sme si sekundu po sekunde. Boli sme svedkami príprav a organizácie Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v Jasnej. Niektorým z nás sa podarilo zazrieť aj tréning pretekárok. Zažiť atmosféru príprav bolo výnimočné. Náš výcvik sme ukončili výletom na Chopok, kde vo výške 2024 m. n. m. sme mysleli na všetkých našich príbuzných i známych.

Na spiatočnej ceste autobusom každý z nás spomínal na nezabudnuteľné chvíle, ktoré sme prežili počas týchto dní.

Všetkým zúčastneným patrí veľké ĎAKUJEM. Našim super žiakom za dodržiavanie disciplíny a vytvorenie príjemnej atmosféry, učiteľom-inštruktorom (p. uč. Timuľakovi, p. uč. Andrássymu) za trpezlivosť i ochotu a našej zdravotníčke, pani doktorke Madzinovej, za starostlivosť a lásku, s ktorou sa o naše zdravie i psychickú pohodu starala.

Bolo SUPEEEEER, tešíme sa o rok.

Foto TU .

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.