Vianočná akadémia

Vianočná akadémia je už dlhé roky v našej škole a obci tradičnou súčasťou príprav, podobne ako upratovanie, pečenie, ozdobovanie či nakupovanie. Je akciou, na ktorú sa tešia mladší aj starší Trstenčania, na ktorej všetko dýcha slávnostnou atmosférou, dobrou náladou a skoro profesionálnymi herecký
mi, speváckymi, moderátorskými a tanečnými výkonmi. A tento rok určite nebol výnimkou.DSCN0154Program tohtoročnej vianočnej akadémie otvorili deti z materskej školy vianočným príbehom o zajkovi a vrane. Po nich už javisko patrilo žiakom prvého stupňa. Prváci nám zarecitovali básničky, zaspievali koledu – Povedzte nám pastuškovia, druháci sa predviedli skvelou tanečnou choreografiou, tretiaci nám ukázali, čo by dnes podarovali malému Ježiškovi v Betleheme a štvrtáci nám zavinšovali a zaspievali koledu Narodil sa Kristus Pán.

Vianočne naladiť a potešiť divákov sa určite podarilo aj žiakom 2. stupňa. Piataci nám zahrali reklamu o zlatom prasiatku, šiestaci zaspievali Vianočný song od skupiny Kmeťoband. Siedmaci sa predviedli humornou scénkou o škole, ôsmaci roztancovali publikum svojím tanečným karnevalom a deviatačky originálnym spôsobom predviedli pesničku Caps. So sólovým spevom vystúpila Zuzka Olexová a v závere sme si vypočuli dve koledy od žiačok zo základnej umeleckej školy. Rozlúčili sme sa spoločným spevom najkrajšej vianočnej koledy – Tichej noci.

S prianím preniesť vianočnú atmosféru do všetkých našich domovov a so želaním radostných a pokojných sviatkov sme ukončili tohtoročnú vianočnú akadémiu.

FOTKY…TU

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.