Záložka do knihy spája školy: Múdrosť ukrytá v knihách

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Národné pedagogické múzeum a knižnica J. A. Komenského v Prahe aj tento rok vyhlásili k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2015 6. ročník česko-slovenského projektu

Záložka do knihy spája školy: Múdrosť ukrytá v knihách. 

zalozky

Do projektu sa prihlásilo 859 škôl s celkovým počtom 109 982 žiakov. Výmena prebiehala od 5. októbra do 31. októbra 2015.

Naši žiaci si v tomto šk. roku vymenili nádherné záložky so žiakmi zo ZŠ v Nitre.  Deti vyrábali záložky s vedomím, že budú milým darčekom pre nitrianske deti, že si ich vložia do svojej obľúbenej knižky alebo učebnice.  V projekte sme získali nielen nových kamarátov, ale aj chuť čítať a prežívať nové dobrodružstvá prostredníctvom knižných hrdinov.

Už teraz sa tešíme na budúcoročnú tému projektu, na novú partnerskú školu a na záložky, ktoré od nich dostaneme!

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.