Hodina s Ľudovítom Štúrom

200 rokov od narodenia významnej osobnosti slovenských dejín, Ľudovíta Štúra, si naša škola uctila dňa 2.11.2015 akciou „Hodina s Ľudovítom Štúrom“. Žiaci 4. – 9. ročníka si pripomenuli toto výročie prezentáciou, ktorú pre žiakov pripravila pani uč. Hanzeľová. Obsahom tejto prezentácie bol prínos, tvorba a zaujímavosti zo života tohto slovenského velikána.

stur 2Toto naše milé stretnutie poctil aj významný trstenský rodák, jazykovedec, vysokoškolský pedagóg a literárny vedec doc. PhDr. Ladislav Bartko, CSc., ktorý ponúkol žiakom vlastný pohľad na kodifikátora spisovnej slovenčiny. Motivoval žiakov k láske k materinskému jazyku a literatúre. V závere svojho rozprávania ochotne odpovedal žiakom na ich otázky.

stur 1

Fotky z tejto akcie TU

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.