Predkolá vo florbale žiakov a žiačok ZŠ

Dňa 21.10.2015 si žiaci 7. – 9. ročníka zmerali sily v predkole obvodného kola florbalu žiakov ZŠ so svojimi rovesníkmi zo ZŠ Seňa. Oba chlapčenské celky hrali vyrovnanú hru. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú. Domáci sa peknými kombináciami  ujali vedenia a naši chlapci museli stále doťahovať. Za stavu 2:2 sa začínalo odznova. Individualizmus, veľké chyby v obrane, ktoré sme už nedokázali odčiniť a možno aj podcenenie súpera nás  stáli postup do obvodného kola. Domácej ZŠ Seňa sme nakoniec podľahli 3:2. Strelci našich gólov: Adrián Gondoľ, Matej Mackanič.

Školu reprezentovali: Jaroslav Juhás, Adrián Gondoľ, Tadeáš Gálicz, Adam Pástor (9. roč.), Matej Mackanič, Samuel Kiš, Daniel Sontág (8. roč.), Erik Fogaraš (7. roč.).

Podobne ako chlapci aj naše dievčatá 23. 10. 2015 absolvovali predkolo obvodného kola vo florbale žiačok ZŠ. Keďže naša škola nedisponuje telocvičnou resp. športovou halou, kde by sa mohli odohrať podobné športové podujatia, po pridelení žrebom sme cestovali do Valalík. V peknej športovej hale si dievčatá oboch škôl zahrali vyrovnanú partiu. Naše dievčatá od začiatku zatlačili domáce do obrany, hrali kombinačne, čo kvitovali aj  prítomní učitelia TSV, napriek našim podmienkam v škole.

Prvý gól si dievčatá nešťastne zrazili do vlastnej bránky samé. Domácim dievčatám narástli krídla, snažili sa viac kombinovať a istotu pred vlastnou brankárkou poisťovali minimálne jednou hráčkou, ktorá sa od nej nevzďaľovala viac ako na 2 metre. Naše dievčatá sa však nevzdávali a pritlačili ešte viac, čoho výsledkom bol náš vyrovnávajúci gól. Pekné akcie, gólové príležitosti ponúkali divákom pekné športové divadlo. Úroveň predkola bola naozaj výborná, dievčatá na oboch stranách bojovali a padli ďalšie góly na oboch stranách. Takže sa dohrávalo s tým, že zápas pôjde do predlženia, resp. ho rozhodnú samostatné nájazdy. Minúta pred záverečným hvizdom sa nám stala osudná  Tri naše dievčatá minuli nahodenú loptičku v našom pásme a jediná hráčka súpera v pásme rozhodla o konečnom výsledku 3:2 v prospech domácej ZŠ Valaliky.

PFSZ 1 PFSZ 2

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.