Medzinárodný deň školských knižníc

Od starovekých Sumerov cez Ľudovíta Štúra až po najmodernejšie svetové knižnice. S týmto všetkým a omnoho viac sa žiaci stretli v pondelok 26.10.2015 počas Medzinárodného dňa školských knižníc. Už pravidelne sa naša škola zapája do tohto projektu vyhlasovaného vždy s inou hlavnou myšlienkou. Tento rok to bolo „Študent v knižnici – v centre vzdelávania“. Práve do knižníc sme preto zavítali v rôznych aktivitách, ktoré boli rozdielne pre prvý a druhý stupeň.

 IMG_3910

Žiaci prvého stupňa, rozdelení do skupín tak, aby v každej boli žiaci všetkých ročníkov, mali svoje vlastné aktivity. V školskej knižnici sa stretli so zlou ježibabou, vyrobili plagát pre knihy od Daniela Heviera, s Pipi Dlhou Pančuchou si precvičili vybrané slová a prostredníctvom rozprávkových kníh a rozprávkových postáv deti objavili akrostich.

Pre ich starších spolužiakov bola pripravená päť dejinami knižníc od najstarších po tie najmodernejšie s medzizastávkou pri študentovi a pedagógovi Ľudovítovi Štúrovi, ktorého 200. výročie sme si i takým spôsobom pripomenuli. Okrem toho si žiaci mali možnosť premyslieť, ako by oni vypracovali knižničný systém, a preskúšali si, či by sa uplatnili v knižnici pri zadeľovaní kníh do správnych políc.

Počas celého dopoludnia akcií si žiaci mohli uvedomiť, že knižnice mali vždy ten istý cieľ, ktorý platí dodnes. Sú tu pre nich, pripravené poskytnúť relax aj zaujímavosti na obohatenie ich vnútorného sveta a rozvinutie fantázie. Tak hor sa do sveta kníh!

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.