Steel Park, Košice

Uplynulú sobotu sme v rámci turistického krúžku navštívili Steel Park v Košiciach. Hneď vo vstupnej hale nás zaujala klietka, v ktorej sme sa skákaním mohli dostať až do stredu Zeme, do hĺbky 6 378 km. V kreatívnej fabrike sme si pozreli fyzikálne pokusy s tekutým dusíkom a vákuom. Po pokusoch sme v skupinkách absolvovali jednotlivé stanovišťa, kde sme si zmerali EKG, silu a napätie rúk, pulz, ovládali elektromagnetický žeriav, robili pokusy s magnetmi a mnoho iných zaujímavých vecí. Okrem prehliadky kreatívnej fabriky sme navštívili aj výstavu s názvom „Kolesosvet“, na ktorej sme videli, ako by svet vyzeral bez kolies. Foto TU

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2015/2016. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.