Motýlia škôlka

     Pozdravujeme vás, milí spolužiaci, rodičia, kamaráti!

     V našej triede sme nedávno zriadili motýliu škôlku. Vychovali sme v nej motýle – babôčky bodliakové od vajíčka až po dospelého motýľa. Spoločne sme sa v nej starali o motýlie húsenice – larvy. Larvy sme vykŕmili a ony sa nám pekne zakuklili. Úzkostlivo sme im v akváriu udržiavali stálu teplotu 24 °C bez prievanu a akýchkoľvek rušivých vplyvov zvonku. Týždeň sme mali možnosť pomocou zväčšovacieho skla pozorovať svetlohnedé kukly so zlatými škvrnami. Na vlastné oči sme každú voľnú chvíľku pozorne sledovali úžasnú premenu, ktorá sa denne odohráva vo svete hmyzej ríše.

     Nakoniec sa nám vykuklili nádherné motýle. Dospelý motýľ – imago sa dokáže živiť len tekutou potravou, preto sme im do klietky vkladali kúsky pomarančov, listy a čerstvé kvety. Každý deň sme im pipetou kvapkali vodu s cukrom.

Nakoniec sme motýle vypustili v našej Zelenej záhrade. Kvitnú nám v nej krásne kvety, preto veríme, že tu naše motýle zostanú a nakladú nám ďalšie vajíčka, ktoré budeme zas pozorovať v živej prírode.

     Motýľom sme na rozlúčku zamávali a ten najväčší dostal na pamiatku pekné meno – Emanuel.

 

MS_06

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.