Stretnutie so spisovateľom Danielom Hevierom

     Pán spisovateľ Daniel Hevier – autor 60 – tich kníh pre deti a mládež, sa tohto roku dožíva životného jubilea – 60 – tich rokov.
Počas “HEVI TOUR 60” navštívi 60 škôl v 60 – tich mestách na Slovensku, uvidí ho 6 000 detí.
Našu školu pán Hevier navštívil 25. mája 2015. Žiakom predstavil svoju najnovšiu knihu Svet zachránia rozprávky. Túto knižku pán spisovateľ dokonca sám ilustroval. V duchu hesla „S deťmi sa dá dohodnúť“, pán Hevier trpezlivo odpovedal na zvedavé otázky, porozprával nám príbehy zo svojich školských čias, prezradil mená tajných lások… Vybrané pasáže zo svojej knihy zahral a prespieval na klavíri, zarapoval. Pre deti bolo stretnutie s pánom Hevierom nezabudnuteľným zážitkom. Mnohí využili možnosť kúpiť si novú Hevierovu knižku a dokonca získať jeho autogram a spoločne sa s pánom spisovateľom odfotiť.
Na záver sttretnutia, pán Hevier vyhlásil výtvarnú a literárnu súťaž len pre navštívené základné školy, s názvom “Fantázia na baterky” a súťaž v zbere použitých batérií medzi jednotlivými školami. Tak, ako sa vybité baterky zbierajú, aby sa im dal nový život, tak aj my môžeme zo starých zážitkov a spomienok vytvoriť nové príbehy.
Uzávierka súťaží je 6. decembra 2015 – v deň narodením Daniela Heviera. Na víťazov a víťazné školy čakajú zaujímavé ceny, vo výtvarnej a literárnej súťaži budú najlepšie práce vydané knižne.
Viac info na www.hevipredeti.net.

HeviTour_22

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.