Návšteva útulku pre psov

     Žiaci kolégia Zelenej školy navštívili 13. mája 2015  útulok pre psov v Haniske. V decembri sa na našej škole  usporiadala zbierka a teraz sme boli vykonať pomocné práce v útulku. Žiaci najprv pomohli odpratať narezané konáre z cesty a potom s veľkým nadšením vyvenčili psíkov. Keďže psy v útulku majú málo pohybu, pri prechádzke to niekedy vyzeralo aj tak, že štvornohí kamaráti venčili našich žiakov. Celú akciu nafotil Alex Kúžel z 9. ročníka a vytvoril veľmi pekné video, ktoré si môžete potrieť TU.

/ https://www.youtube.com/watch?v=HRYi95uNnB0 /

A že to bol príjemne strávený deň, svedčia o tom aj zážitky niektorých našich žiakov:

Kajka Rečová, 5. roč.: Mne sa najviac páčili v útulku šteniatka. Boli prítulné a hravé. Naháňali sa a navzájom hrýzli. Bolo tam aj jedno šteniatko, ktoré bolo celé biele a chlpatučké a preto dostalo meno Vločka. Každý sa chcel s ním hrať. Na prechádzku malé šteniatka ešte nemohli ísť, preto sme s nimi boli iba v parku.

Janka Semanová, 6. roč.: Keď sme došli do útulku, čakalo ma nemilé prekvapenie. Voľne pobehovali brešúce psy, ktorých sme sa trochu aj báli. Najprv sme poodnášali konáre z chodníka. Potom nám teta z útulku rozdelila psy, aby sme ich mohli vyvenčiť. Mne s Natálkou vyšli šteniatka, na ktoré sme museli dávať pozor. Bolo tam spolu 6 šteniatok,  ktoré boli strašne zlaté. Nakoniec sme si tak povymieňali dospelé psy pri venčení, že sme už nevedeli, ktorý je koho. Deň v útulku som si strašne užila.

Damián Ruščák, 7. roč.: Môj zážitok z útulku bol príjemný. Boli tam krásne psy, ale aj také, ktorých som sa bál a boli mi nesympatické. Obdiv dávam ľudom, ktorí sa o tie psy starajú. Nepáčilo sa mi, že mali veľa psov voľne pustených a niektoré boli aj agresívne. Naopak sa mi páčil výbeh asi 20 m2 za budovou, ktorý bol plný zelene a preliezok, kde sa cvičili psy. Taktiež sa mi páčila cestička na venčenie psíkov, kde sme sa mohli prechádzať so psíkmi na vôdzke. Ja som mal celý čas jedného menšieho čierneho psa.

Paťka Verebová, 8. roč.: Za krásneho slnečného dňa sme boli v útulku pri Haniske. Ich žiarivé očka nám ukázali, že sú radi, že sme prišli. Aj my sme sa tam tešili. Hneď ako sme tam prišli, dostali sme toho psíka, ktorý sa nám páčil. Dlhé prechádzky po cestičke v prírode sme si vychutnali aj so psíkmi. Po vyčerpávajúcej prechádzke sme si boli oddýchnuť na lavičke. Neskôr sme sa rozlúčili s našimi kamarátmi a odišli sme domov.

Dominika Semanová, 8.roč.: Ja si myslím, že sme urobili dva dobré skutky pre pracovníkov z útulku. Upratali sme konáre z chodníka a pomohli sme vyvenčiť veľa psíkov. Zažili sme tam s nimi kopec zábavy a veľa veľa psej lásky. Myslím, že týmto skutkom sme nielen pomohli pracujúcim v útulku, ale aj psíkom bez domova. Veľmi sa mi táto akcia páčila.


Za priebeh akcie zodpovedala p. uč. Romanovová.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.