Obvodné kolo v malom futbale starších žiačok Jednota COOP 2015

     Dňa 6.5.2015 sa naše žiačky 8. a 9. ročníka zúčastnili obvodného kola v malom futbale starších žiakov v Čani. Turnaja sa zúčastnilo 8 základných škôl z okresu. Žreb rozdelil prítomné družstvá do dvoch skupín. V skupine A si zmerali sily ZŠ Haniska, ZŠ Čaňa, ZŠ Rozhanovce, ZŠ Moldava ČSA. Naše dievčatá hrali svoju skupinu B v športovej hale spolu s ZŠ Turňa nad Bodvou, ZŠ Poproč, ZŠ Bohdanovce.

     Na prvý zápas naše dievčatá nastúpili proti ZŠ Bohdanovce. Od začiatku bolo jasné, kto bude udávať tempo zápasu. Robustné hráčky Bohdanoviec nám svojou hrou do tela, nedovoľovali veľmi ohrozovať ich brankárku. Pekné akcie priniesli naše dva góly a tento výsledok svietil aj na konci zápasu.

     Druhý zápas bol už z iného súdka. Dievčatá zo ZŠ Poproč hrali pekný útočný futbal. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Hra bola vyrovnaná a rozuzlenie priniesol náš prvý gól, o ktorom sa ešte po zápase diskutovalo. Rozhodca a jeho asistenti videli celú loptu za bránkovou čiarou, no tréner ZŠ Poproč bol proti. Rozhodca gól uznal, naše dievčatá to naštartovalo a do konca zápasu pridali ešte jeden gól. Zápas sme vyhrali 2:0.

     Posledný zápas v hale dievčatá chceli vyhrať a postúpiť do semifinále z prvého miesta. ZŠ Turňa nad Bodvou mala na turnaji silný výber. Už od začiatku sa čakalo na chybu súpera. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, dievčatá to skúšali z diaľky i z blízka. Obe družstvá bojovali až do posledného hvizdu. Zápas sa skončil remízou 1:1.

     Po dvoch víťazstvách a jednej remíze právom naše dievčatá postupovali do semifinále z prvého miesta.

     V semifinále sme sa stretli so ZŠ Čaňa. V derby chceli vyhrať obe dievčenské celky. Zápas bol vynikajúci. Hra bola rýchla, útočná. Svoje kvality ukázali dievčatá v utočnej i obrannej fáze. Zápas sa skončil remízou 1:1. Rozhodnúť sa muselo zo značky pokutového kopu. Naše elitné kanonierky (Kristína Ruščáková 4 góly na turnaji a Dominika Kočišová 2) si zobrali voľno a penalty nepremenili, rovnako aj súpera zradili najlepšie stretkyne. Sofia Ruščáková, Natália Fedorová i Veronika Čorbová mierili presne a naša šanca stále žila. O postupe do finále sa rozhodlo až v siedmej sérii. Naša brankárka Dominika Semanová pokutový kop premenila a domáca hráčka bránu netrafila. Pomer 4:3 v náš prospech nás posunul do finále.

     Vo finále sme sa stretli so ZŠ Haniska. Dievčatá sa navzájom už dobre poznali, pretože sme sa už niekoľkokrát stretli. Od úvodu dievčatá z Hanisky vyvinuli veľký tlak, ktorý pretavili na rýchle dva góly. Naše dievčatá sa vzomkli a nádherným gólom Dominiky Kočišovej poslali svojim súperkám jednoznačnú odpoveď. Dievčatá veľmi bojovali, snažili sa, behali, kombinovali, no nakoniec vyrovnávajúci gól sa im streliť nepodarilo. Vo finále sme prehrali tesne 2:1.

     Napriek poslednej prehre sme hrdí na naše dievčatá, ktoré na tomto turnaji vybojovali veľmi pekné druhé miesto. V peknom teplom počasí na spiatočnej ceste domov sme si tento náš úspech vychutnali aj s osviežujúcou zmrzlinou.

     Školu výborne reprezentovali: Dominika Kočišová, Alexandra Čorbová (9. roč.), Dominika Semanová, Natália Fedorová, Kristína Ručšáková, Sofia Ručšáková, Veronika Čorbová (8. roč.). gallery

Futbal_09


Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.