Deň matiek

V piatok, 7. 5. 2015 naši žiaci a pedagógovia spoločne pripravili  slávnostné predstavenie v kultúrnom dome, ktorým vzdali úctu a zároveň poďakovali našim mamám a starým mamám za všetku lásku a starostlivosť, ktorou nás denne obdarúvajú.

Na akadémii sa najprv predstavili žiaci 4. ročníka v nebeskej legende „Ako Boh stvoril matku“. Nádhernú úvodnú skladbu „Jar v mojom srdci“ hrala a celú scénku klavírne doprevádzala Lívia Vargová, ktorá navštevuje ZUŠ vo Valalikoch.

Láskavé oči všetkých mamičiek potešili aj naše prváčence, ktorých spevom doprevádzala žiačka 5. ročníka Zuzka Olexová.

Aké ľahké je niekoho uraziť, nahnevať… A aké ťažké je potom povedať „prepáč“. Žiaci 2. ročníka mamičkám prerozprávali príbeh o Evičke, ktorá sa vybrala do sveta pohľadať si novú, lepšiu mamu.

Žiaci 3. ročníka nás zaviedli o pár storočí späť, keď ešte platilo, že „remeslo má zlaté dno“. A zvlášť to zbojnícke! Ukázali nám, ako to s tým naším Jurkom Jánošíkom bolo naozaj.

Na záver sme si vypočuli nádherné ľudové piesne našich tohtoročných slávic – Zuzky Olexovej a Danielky Patrikovej. Na akordeón nám zahral deviatak Tomáš Lipták.

Celým programom nás príjemným hláskom sprevádzala piatačka Katka Cebáková. gallery

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.