Odšťavovanie

     Dňa 22.4.2015 sa pri príležitosti Dňa Zeme konalo na našej škole odšťavovanie ovocia a zeleniny. V úvode si pre žiakov prvého stupňa pripravili zástupcovia Zelenej školy prezentáciu o separovaní odpadu. Nasledovala súťaž v šúpaní pomarančov a ochutnávka viacerých druhov štiav „naslepo“. Potom už prebiehalo samotné odšťavovanie a ochutnávanie. Popri popíjaní chutných štiav boli žiaci oboznámení s užitočnými informáciami o práve ochutnávanom  – odšťavenom druhu ovocia či zeleniny. Tieto mohli zužitkovať v nasledujúcom „testíku“. Akcia sa skončila rozdaním záložiek, ktoré žiaci doma vyfarbili. Nakoľko sa všetky záložky páčili, bude im patriť čestné miesto na niektorej z násteniek Smile

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.