O tajomstve

Pri príležitosti Mesiaca kníh sa mohli naši žiaci zážitkovou formou zahĺbiť do tajov kníh. A nie hocijakých. Spoznávali Knihu kníh – Bibliu a jej tajomstvá.

Sväté písmo je najvzácnejší dar, je to kniha, v ktorej môžeme kedykoľvek čítať svoj životný príbeh. Na stretnutí sa žiaci nerozprávali o knihe, ale s knihou. Mladší žiaci pracovali s biblickým textom “O márnotratnom synovi”. Pri výklade použili biblické postavičky, určené na prácu so Sv. písmom. Deti sa spontánne zapájali do tvorby obrazu a pochopili význam domu plného radosti, pokoja a lásky a jeho kontrastu – dom strachu, nepokoja a bolesti. Vnímali správanie otca, premenu syna a aplikovanie ich postojov do svojho osobného života. Starší žiaci uvažovali o biblickom texte “O milosrdnom samaritánovi” a “Milujte svojich priateľov”. Besedu viedli Mgr. Mária Molnárová (sestra Samuela) a Mgr. Dušan Brna.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.