Predkolo vo florbale starších žiačok

Dňa 24.3.2015 sa naše žiačky 8. – 9. ročníka zúčastnili predkola vo florbale, ktorý sa odohral v Rozhanovciach.

Naše súperky nás hneď v úvode zaskočili, ale nelichotivý stav, 3:0 v prospech domácich, naše dievčatá bojovnou hrou do polčasu stiahli na 3:2.

Tlak našich dievčat pokračoval aj po polčase a vyrovnali sme na 3:3. Zápas bol veľmi vyrovnaný. Našim dievčatám sa nedarilo premeniť šance a po diskutabilných chybách prišli ďalšie inkasované góly. Náskok súpera sme stále doťahovali, no chýbali nám ešte minútky na to, aby sme stav dokázali v závere dostať do predĺženia.

Pri záverečnom hvizde na svetelnej tabuli svietilo 5:4 v prospech domácej ZŠ Rozhanovce, tá dokonale využila domáce prostredie – hlavne rozmery telocvične, na ktoré naše dievčatá nie sú zvyknuté.

Aj keď sa nám nepodarilo vybojovať postup, sme radi, že sa naše dievčatá zúčastnili a získali ďalšie skúsenosti.Veľkú bojovnosť v predkole predviedli: Dominika Kočišová, Alexandra Čorbová (9. roč.), Kristína Ruščáková, Sofia Ruščáková, Patrícia Verebová, Natália Fedorová, Veronika Čorbová a Dominika Semanová.

Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

autor: Alexandra Čorbová (9. roč.)