Školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín

     Deň pred odchodom na jarné prázdniny, sa v našej škole konalo školské kolo súťaže v umeleckom prednese – Hviezdoslavov Kubín. S rôznou dávkou nervozity sa pred porotou predstavilo 19 žiakov z 2. až 9. ročníka. Celú súťaž však otvorila svojím prednesom prváčka Liliana Deáková. Súťažilo sa už tradične v 3 kategóriách, samostatne sa hodnotila poézia a próza. Obľúbenejšia bola poézia, kde bolo aj viac súťažiacich. Porota to nemala ľahké, no nakoniec sa zhodla na týchto víťazoch: za 1. kategóriu (2. – 3. ročník) v časti poézia, získala 1. miesto i postup Sabína Ruščáková (2. roč.), v časti próza Daniela Patriková (3. roč.). Za 2. kategóriu (4. – 6. roč.) postupuje s poéziou Nina Vancáková, s prózou Lívia Vargová (obe 4. roč.). V 3. kategórii (7. – 9. roč.) vyhral v prednese poézie Tomáš Lipták (9. roč.), v próze Timotej Marcinek (7. roč.)

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.