Biela pastelka

24. september je Medzinárodným dňom slabozrakých a nevidiacich. Naša škola sa rozhodla pomôcť prostredníctvom verejnej finančnej zbierky pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska – Biela pastelka. Výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré postihnutým pomáhajú začleniť sa do života. Je to napríklad chôdza s bielou palicou, čítanie a písanie Braillovho písma.

Naši žiaci a ľudia v obci, mohli v stredu dopoludnia i popoludní, prispieť ľubovoľnou sumou priamov škole, v uliciach obce a na autobusovej zástavke pri obecnom úrade.

Týmto ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili.

Za akciu zodpovedali p.uč. Kleščinská a p.uč. Poláčková. gallery

Biela_pastelka_2

Viac informácií o zbierke a spôsoboch, ktorými môžete prispieť na pomoc ľuďom so zrakovým postihnutím nájdete na bielapastelka.unss.sk

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2014/2015. Zálohujte si trvalý odkaz.