Exkurzia do farského archívu

     Pri príležitosti Mesiaca knihy sme prijali pozvanie duchovného otca Jozefa Gamrata z našej farnosti na návštevu vzácneho archívu kníh v priestoroch starej fary.

     V archíve sa nachádza čosi cez tisíc kníh, väčšinou sú písané švabachom v latinčine a maďarčine. Archív najviac zveľadili duchovní otcovia PaedDr. JCDr. Ferdinand Jurčišin, PhD. a pán Bodnár. Na fare si žiaci vypočuli zaujímavosti z histórie fary, dozvedeli sa čosi o histórii samotných kníh – Najstaršie knihy sveta, Texty na hlinených tabuľkách, Papyrus, Kníhtlač. Prednášku o BIBLII – knihe kníh si žiaci vypočuli na hodinách náboženstva. Akciu pripravila pani učiteľka Mgr. Lenka Kleščinská. gallery

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2013/2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.