Výchovný koncert chrámovej hudby

     Dňa 27. 2.2014 sa naši žiaci zúčastnili v miestnom rímskokatolíckom kostole na vokálnom koncerte chrámovej hudby venovanému Patrónke Slovenska v rámci roku zasvätenia Sedembolestnej Panne Márie. V dramaturgickej koncepcii koncertu Mgr. Art. Karin Lukáčovej ArtD. a Dr. Igora Bergera sa objavili ukážky z rôznych storočí a slohových období. Od staroslovienskeho Otčenášu po ukážky z obdobia talianskeho a nemeckého baroka, klasicizmu, romantizmu až po súčasnosť. Takouto formou mohli žiaci pozorovať vývoj chrámovej hudby. Na koncerte odzneli piesne svetových autorov. Staroslovienský otčenáš, Caccini Ave Maria, F. Händel ária Xerxes, F. Schubert: Ave Maria, A. Stradella Pieta Signore, Ch. Gounod Ave Maria, G. Giordani Caro mio ben, A. Bocelli Comte Partiro, L. Cohen Aleluja, A.Z. Webber Pie Jesu.
     Na záver žiaci účinkujúcich, ktorí  nám dopriali skutočne príjemný umelecký zážitok, ocenili veľkým potleskom. gallery
Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2013/2014. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.