Školský výlet 1.-4.

Záver školského roka si žiaci 1. stupňa spojili aj s poznávaním prírodných a historických hodnôt Slovenska. V Bardejovských Kúpeľoch sme ochutnali vodu z liečivého prameňa, spoznali prostredie kde si ľudia liečia rôzne ochorenia. Skanzen nám poodhalil tajomstvá histórie – dozvedeli sme sa ako žil roľník, kováč, košíkar, … Nakukli sme do kostolíkov z dreva ale aj do baziliky sv. Egídia v Bardejove, kde sme obdivovali oltár z 15. storočia, organ, zvony, sochy a to všetko za znenia gregoriánskeho chorálu. Domov sme sa vrátili spokojní, unavení, obohatení o nové zážitky aj poznatky z regiónu Horný Šariš. Žiakov sprevádzali pani učiteľky J. Fejerčáková, J. Juhászová, K. Miľová a K. Řeháková. gallery
Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2012/2013. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.