Výlet Solivar, Prešov

Dňa 23. 3. 2013 sa žiaci zapojení do krúžkov Vlastivedný, Turistický a Spoznávame Slovensko vybrali na výlet do 3. najväčšieho mesta na Slovensku – do Prešova. Najprv navštívili Solivar, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, jednou za najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku a aj napriek mrazivému počasiu obdivovali technológiu čerpania a varenia soli zo soľanky pochádzajúcu zo 17. storočia. Po tejto expozícii sa presunuli do planetária, kde formou audiovizuálneho  programu pod umelou hviezdnou oblohou mali možnosť vidieť zaujímavé a netradičné pohľady na vesmír, hviezdnu oblohu a našu Zem. gallery
Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2012/2013. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.