Výlet do Domice a baníckeho múzea v Rožňave

Slnečné počasie, dobrá nálada a krásy prírody Slovenského krasu – to všetko si užili naši žiaci, ktorí sa vybrali na výlet do jaskyne Domica a do baníckeho múzea v Rožňave. Zamerali sme sa teda na podzemné priestory tohto územia; v jaskyni, ktorá je zaradená do svetového prírodného dedičstva, sme obdivovali bohatú kvapľovú výzdobu, krásne siene a množstvo netopierov. V baníckom múzeu sme si prehliadli expozíciu baníctva a hutníctva Gemera, banské pracoviská vybudované v pivničných priestoroch a expozíciu prírody Slovenského krasu. Za priebeh zodpovedali pani učiteľky Fejerčáková, Romanovová a Marcineková.
Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2012/2013. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.