Výlet – Staroľubovniansky hrad

     Prvú októbrovú sobotu naši žiaci v rámci krúžkovej činnosti využili na poznávanie Slovenska – vybrali sa na výlet do Starej Ľubovne.

     Pri prehliadke Staroľubovnianskeho hradu sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z minulosti, obdivovali vystavované exponáty, hradný pivovar, mohutnosť starobylých stien a krásny výhľad z gotickej veže na Tri koruny, Tatry i okolie rieky Poprad. Keďže počasie nám prialo a slniečko nás hrialo, vybrali sme sa i do neďalekého skanzenu, v ktorom sme si pozreli niekdajšie obydlia etnicky zmiešaného regiónu severovýchodného Spiša a severozápadného Šariša, gréckokatolícky kostolík z Matysovej, sýpku, stolársku dielňu, kováčsku vyhňu či mlyn.

     Starší žiaci mali tento výlet spojený s hľadaním geocachingovej skrýše, ktorá bola ukrytá priamo v skanzene. Našu prvú skrýšu sme poľahky podľa nápovede a mapy našli, zapísali sme sa a tešíme sa na ďalšie hľadanie. Výletom nás sprevádzali pani učiteľky Mgr. J. Fejerčáková, RNDr. V. Romanovová PhD. a Mgr. N. Marcineková. gallery

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2012/2013. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.