Ja a môj bicykel

Dňa 6.6.2012 okresné riaditeľstvá policajných zborov v kraji usporiadali, v Športovo-zábavnom areály na Alejovej ulici v Košiciach, okresné kolo preventívno-cyklistickej súťaže „Ja a môj bicykel“. Cieľom tejto súťaže bolo prispieť k správnemu a bezpečnému správaniu sa detí v cestnej premávke a tým znižovať  dopravnú nehodovosť detí. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. Našu školu v I. kategórii (11 – 12 rokov) reprezentovali Matúš Lukács, Tomáš Lipták, Matej Matuška. II. kategóriu (13 -15 rokov) reprezentovali žiaci Filip Lipták, Jakub Mackanič a Roland Ruščák. Žiaci súťažili v štyroch disciplínach:          

–          test z pravidiel cestnej premávky,

–          jazda podľa pravidiel cestnej premávky,

–          jazda zručnosti na bicykli – súťažiaci na bicykli prekonávali prekážky simulujúce rôzne situácie v cestnej premávke

–          technická zručnosť – odskrutkovanie kolesa, nafúkanie kolesa, naskrutkovanie kolesa

Výbery našej školy sa umiestnili na treťom (I. kategória) a druhom (II. kategória) mieste. Veríme, že aj táto skúsenosť pomôže a motivuje všetkých našich žiakov, aby dodržiavali bezpečnosť cestnej premávky. Žiakov pripravoval a na súťaži sprevádzal pán učiteľ Timuľák. gallery

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2011/2012. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.