Marec

Čo máme nové

 •  Súťaž o najkrajší list 
 • O talente a nadaní našich žiakov nieto pochýb, veď ho neustále preukazujú na rôznych súťažiach. No o talente niektorých našich žiakov sme doposiaľ ani len netušili. Takto doposiaľ svoje básne písala aj Henrieta Bartková, žiačka 9. ročníka. Väčšina z nich skončila zapísaná v ružovom zošite a ležala v zásuvke. Spoločne sme tieto básne oprášili, na niektorých popracovali a rozhodli sa s nimi zabojovať v literárnej súťaži „Medzi riadky“. CIeľom tejto súťaže je podporiť telent mladých spisovateľov a usmerniť ich v ich ďalšej tvorbe. Básne, s ktorými sa Henrieta zapojila do súťaže si môžete prečítať a sami posúdiť.
 •  Aj tento rok sme organizovali súťaž „Najrýchlejší čitateľ„. Triedne pani učiteľky vybrali z tried štyroch najrýchlejších čitateľov, ktorí postúpili medzi najlepších na 1. stupni. Najlepší z každého ročníka boli:
 • 1. ročník: Katka Cebáková, 64 slabík/1 min.
 • 2. ročník: Lukáš Patrik, 150 slabík/1 min.
 • 3. ročník: Milka Záchenská, 354 slabík/1 min.
 • 4. ročník: Natália Rajdošová, 343 slabík/1 min.
najrychlejsi_citatel
 
 • Prostredníctvom súťaže Matematický klokan mali naši žiaci možnosť overiť si vedomosti z matematiky v celoslovenskom ale aj svetovom meradle. Súťažiaci sa pri riešení testov stretli v pondelok, 21. marca. V tento deň prebiehala súťaž na celom svete a zúčastnilo sa jej približne 6 miliónov žiakov.
 •  19. marca naši žiaci v rámci vlastivedného krúžku navštívili ZOO v Košiciach. Tu mali možnosť spoznávať miestne zvyky vítania jari, zúčastniť sa krstu malej lamy a pozrieť si cvičenie sokola v sokoliarskej škole. Hoci im počasie veľmi neprialo domov si odniesli pekné zážitky.  
 • Celoslovenská čitateľská súťaž Čítajme s Osmijankom sa začala v novembri a končí sa v apríli. Počas tohto obdobia pracujeme so súťažným časopisom, prostredníctvom ktorého deti spoznávajú osem diel slovenských a svetových autorov. Súťaž spočíva v tvorivom riešení hádaniek. Tento rok sa zapojili žiaci 4. ročníka na čele s pani učiteľkou Juhászovou.

citanie_s_osmijankom

 • Žiaci piateho ročníka sa na hodinách geografie učili o sopkách. Svoje vedomosti ale aj zručnosti mohli ukázať pri tvorbe projektu o známych sopkách a ich činnosti. Všetky projekty boli veľmi pekne pripravené.
 • Na výchovnom koncerte pod vedením Dr. Bergera sme si vypočuli hity svetoznámej skupiny Abba. Odvážna Dominika Semanová, žiačka 4. ročníka si spolu s vystupujúcimi umelcami zaspievala na pódiu. Za svoj výkon bola patrične ocenená potleskom ostatných spolužiakov. Bol to zábavný i pekný umelecký zážitok.
 • koncert_small_1 koncert_small_2 koncert_small_3

 • V stredu, 9.3. 2011 vo všetkých základných školách prebiehalo celoslovenské Testovanie 9. Aj naši deviataci sa museli popasovať s niektorými náročnými úlohami. S výsledkami testov vás oboznámime hneď po ich oficiálnom zverejnení.
 • monitor

green_bar

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2010/2011. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.