Marec

Čo máme nové

•  Súťaž o najkrajší list
  • O talente a nadaní našich žiakov nieto pochýb, veď ho neustále preukazujú na rôznych súťažiach. No o talente niektorých našich žiakov sme doposiaľ ani len netušili. Takto doposiaľ svoje básne písala aj Henrieta Bartková, žiačka 9. ročníka. Väčšina z nich skončila zapísaná v ružovom zošite a ležala v zásuvke. Spoločne sme tieto básne oprášili, na niektorých popracovali a rozhodli sa s nimi zabojovať v literárnej súťaži „Medzi riadky“. CIeľom tejto súťaže je podporiť telent mladých spisovateľov a usmerniť ich v ich ďalšej tvorbe. Básne, s ktorými sa Henrieta zapojila do súťaže si môžete prečítať a sami posúdiť.
  •  Aj tento rok sme organizovali súťaž „Najrýchlejší čitateľ„. Triedne pani učiteľky vybrali z tried štyroch najrýchlejších čitateľov, ktorí postúpili medzi najlepších na 1. stupni. Najlepší z každého ročníka boli:
  • 1. ročník: Katka Cebáková, 64 slabík/1 min.
  • 2. ročník: Lukáš Patrik, 150 slabík/1 min.
  • 3. ročník: Milka Záchenská, 354 slabík/1 min.
  • 4. ročník: Natália Rajdošová, 343 slabík/1 min.
najrychlejsi_citatel

• Prostredníctvom súťaže Matematický klokan mali naši žiaci možnosť overiť si vedomosti z matematiky v celoslovenskom ale aj svetovom meradle. Súťažiaci sa pri riešení testov stretli v pondelok, 21. marca. V tento deň prebiehala súťaž na celom svete a zúčastnilo sa jej približne 6 miliónov žiakov.
  •  19. marca naši žiaci v rámci vlastivedného krúžku navštívili ZOO v Košiciach. Tu mali možnosť spoznávať miestne zvyky vítania jari, zúčastniť sa krstu malej lamy a pozrieť si cvičenie sokola v sokoliarskej škole. Hoci im počasie veľmi neprialo domov si odniesli pekné zážitky.
  • Celoslovenská čitateľská súťaž Čítajme s Osmijankom sa začala v novembri a končí sa v apríli. Počas tohto obdobia pracujeme so súťažným časopisom, prostredníctvom ktorého deti spoznávajú osem diel slovenských a svetových autorov. Súťaž spočíva v tvorivom riešení hádaniek. Tento rok sa zapojili žiaci 4. ročníka na čele s pani učiteľkou Juhászovou.

citanie_s_osmijankom

• Žiaci piateho ročníka sa na hodinách geografie učili o sopkách. Svoje vedomosti ale aj zručnosti mohli ukázať pri tvorbe projektu o známych sopkách a ich činnosti. Všetky projekty boli veľmi pekne pripravené.
  • Na výchovnom koncerte pod vedením Dr. Bergera sme si vypočuli hity svetoznámej skupiny Abba. Odvážna Dominika Semanová, žiačka 4. ročníka si spolu s vystupujúcimi umelcami zaspievala na pódiu. Za svoj výkon bola patrične ocenená potleskom ostatných spolužiakov. Bol to zábavný i pekný umelecký zážitok.
  • koncert_small_1 koncert_small_2 koncert_small_3

• V stredu, 9.3. 2011 vo všetkých základných školách prebiehalo celoslovenské Testovanie 9. Aj naši deviataci sa museli popasovať s niektorými náročnými úlohami. S výsledkami testov vás oboznámime hneď po ich oficiálnom zverejnení.
  • monitor

green_bar

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2010/2011. Zálohujte si trvalý odkaz.