Február

Čo máme nové

• Aj tohto roku súťažili naši žiaci v prednese poézie a prózy v školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín. Ukázali tak ostatným žiakom i učiteľom, ktorí ich hodnotili svoje nadanie a tí najlepší napokon aj radosť z umiestnenia a postupu do okresného kola. V jednotlivých kategóriách sú nasledovné umiestnenia:
  • POÉZIA:
  • I. kategória (roč. 2.-4.)
  • 1. Laura Liptáková, 2. Petra lacková, 3. Dávid Marcin
  • II. kategória (roč. 5.-7.)
  • 1. Adriana Marcinová, 2. Tomáš Lipták, 3. Kristína Lukáčová
  • III. kategória (roč. 8.-9.)
  • 1. Dominika Řeháková
  • PRÓZA
  • I. kategória (roč. 2.-4)
  • 1. Timotej Marcinek, 2. Natália Rajdošová, 3. Emília Záchenská
  • II. kategória (roč. 5.-7.)
  • 1. Daniel Oravec, 2. Michela Pustaiová, 3. Alexandra Petrášová
  • III. kategória (roč. 8.-9.)
  • 1. Henrieta Bartková, 2. Bronislava Marcinová
  • Víťazi umiestnení na prvom mieste nás budú reprezentovať na obvodnom kole súťaže v Košiciach. Fotky víťazov si môžte pozrieť tu.
  • V týždni od 14.2. do 18.2. sa žiaci druhého stupňa zúčastnili lyžiarskeho výcviku, kde mali možnosť osvojiť si základné pohybové činnosti na lyžiach a zjazdové pohyby. Pobytu sa zúčastnilo 17 žiakov pod vedením učiteľov Mgr. P. Hrehu a Mgr. J. Fejerčákovej.
  • 12. februára deti z vlastivedného krúžku navštívili Miklušovu väznicu a prírodovedné múzeum v Košiciach.  Spoznávali tak dejiny najbližšieho mesta v oblasti kultúrnej, historickej a prírodovednej.
  • Každý čitateľ školského časopisu, ktorý vyšiel v zime, mohol v ňom umiestnený kupón využiť dvojakým spôsobom. Tí zábudlivejší, ako ospravedlnenku, prípadne anuláciu zlej známky. No našli sa aj takí, ktorí to nepotrebovali a radšej zasúťažili o veselé ceny. Blahoželáme im a veríme, že nabudúce sa vás zapojí viacero.
     skolsky_casopis
  • Deň s dátumom 8. februára 2011 bol pre budúcich prvákov plný napätia a očakávania. Nečudo, veď ich čakal zápis do prvej triedy. Niektorí prichádzali smelo, iní trocha neisto. Deti však pekne počítali, kreslili, recitovali. S úlohami sa popasovali statočne. Za svoje vedomosti a zručnosti dostali malý darček a pamätný list, ktorý im bude tento významný deň pripomínať. Na všetkých sa opäť tešíme v septembri.
  • Dňa 2.2.2011 sa v triede 1. ročníka konala otvorená hodina pre predškolákov. Ako inak, prváci sa veľmi potešili, lebo mohli ukázať budúcim prvákom akí sú šikovní, koľko toho zvládli za 1. polrok v škole – ako vedia nádherne čítať, písať, a že skvele ovládajú aj počty. Pri rôznych aktivitách a hrách sa nedali zahanbiť ani predškoláci, ktorí tiež predviedli, čo si osvojili. Ukázali, že sa učenia neboja a na školu sa tešia. ( a škola na nich 🙂
  • Od 1. februára máme dvoch školníkov 🙂 – k nášmu šikovnému školníkovi totiž pribudol nový elektronický pomocník. Peknými melódiami začína i končí hodiny a u všetkých vyčarí na tvári úsmev a dobrú náladu.

green_bar

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2010/2011. Zálohujte si trvalý odkaz.