Výlet na hrad Brekov

Sobota, 25. 9. 2010

V rámci vlastivedného krúžku sme sa vybrali preskúmať zrúcaniny stredovekého hradu Brekov (13. stor.), ktorý sa nachádza nad riekou Laborec v Ondavskej vrchovine. Obdivovali sme mohutné múry ťahajúce sa do výšky až troch podlaží, klenuté brány, bašty a pivnice. Rovnako krásny bol aj výhľad na mesto Humenné, Strážske i rieku Laborec. Po oddychu v prírode sme navštívili Vihorlatské múzeum v prírode – skanzen a  kaštieľ v Humennom. Prezreli sme si drevený kostol, ktorý bol postavený bez použitia klincov i domy, ktorých niekdajší obyvatelia boli mlynár, kováč, tkáč a pod. V múzeu sme si prezreli časť venovanú zvieratám žijúcim v oblasti Zemplínu i historickú časť, ktorú obývali majitelia kaštieľa. Výlet sa všetkým veľmi páčil, a tak sme sa plní zážitkov i nových vedomostí večer spokojní vrátili domov.

Vylet na hrad Brekov

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2010/2011. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.