Máj

Čo máme nové?

  • Nové zážitky z pobytu v škole v prírode
  • Nové stromčeky v školskej záhrade
  • Nové umelecké dielka z „Dňa múz“…

green_bar

 03. – 07. 2010 

ŠKOLA V PRÍRODE

36 žiakov sa v pondelok rozlúčilo s rodičmi a v rámci školy v prírode sa pustilo na 5-dňovú cestu poznávania ďalšej oblasti nášho krásneho Slovenska – oblasti Ľubovnianskych Kúpeľov.

Počasie nám veľmi neprialo, no aj tak sme videli pár zaujímavostí: nádherné 300-ročné stromy – Borovice Vejmutovky, navštívili sme rozsiahly Ľubovniansky hrad plný duchov minulosti, prešli sme skanzen s kostolíkom a domčekami a napili sme sa z  prameňa minerálnej vody –  Ľubovnianky, ktorej vek bol určený na 27 000 rokov. Počasie a zima nám prekazili plánovanú návštevu stredovekého vojenského tábora zo 16. storočia, kde sme si chceli skúsiť streľbu z kuše, jazdu na koni a sledovať, ako strieľa katapult. Tento zážitok sme si však vynahradili pravidelnou návštevou bazéna, kde sme si denne zdokonaľovali svoje plavecké výkony. Bol to pekný týždeň, na ktorý budeme dlho spomínať… 

13. 05. 2010 

 OKRESNÉ KOLO „SLÁVIK SLOVENSKA 2010″ 

Traja víťazi školského kola, o ktorom sme písali v apríli, sa dnes zúčastnili okresného kola súťaže Slávik Slovenska 2010. V silnej konkurencii naši speváci obstáli výborne! V 1. kategórii získala Paťka Verebová (3. roč.) krásne 3. miesto. V 2. kategórii iba krôčik delil od úplného víťazstva Danka Oravca (5. roč.). Umiestnil sa na 2. mieste. V 3. kategórii našu školu reprezentovala Paťka Letková (8. roč.). Všetkým ďakujeme za reprezentáciu a víťazom gratulujeme…!

 14. 05. 2010

HOROVOVA ČAŇA 

15 žiakov našej školy sa dnes zúčastnilo literárneho kvízu – Horovova Čaňa, ktorú zorganizovala ZŠ v Čani. Na tomto 11. ročníku sa zúčastnilo 8 základných škôl z okolia Košíc. Nadšenci literárneho umenia súťažili v trojčlenných družstvách a ich literárne vedomosti a tvorivé schopnosti hodnotila porota zložená z pedagógov SJL. Celoročné úsilie našich žiakov prinieslo plody aj na tejto súťaži. Žiaci 5. ročníka (A. Marcinová, K. Lukáčová, Z. Nyiulásziová) obsadili 2. miesto. Žiaci 7. ročníka (M. Kaduková, Z. Šelepská, N. Horňáková) získali 3. miesto a žiaci 8. ročníka ( B. Marcinová, H. Bartková, D. Vereb) sa umiestnili tiež na 3. mieste. O jeden bod uniklo 3. miesto družstvu 6. ročníka ( A. Matúšková, S. Petrášová, M. Turek) a družstvu 9. ročníka (D. Kočik, F. Vattaiová, Z. Husárová). Všetkým gratulujeme k výborným výsledkom…!

 

OSLAVA DŇA MATIEK  
Dnes sa v našej škole konala malá slávnosť. Pred štvrtou hodinou popoludní sa tu stretli deti z materskej školy so žiakmi z 1. stupňa a pripravovali sa na vystúpenie. V očkách mali obrovské nadšenie a radosť z toho, ako svoje mamy prekvapia. Škôlkári zahrali rozprávku Alica v krajine zázrakov, prváci vystúpili s tancom a piesňou Abeceda, druháci sa zahrali na stonožku, tretiaci zaspievali mamičkám po anglicky a program ukončili štvrtáci piesňou Mama je mama a scénkou Ako by to dopadlo, keby mama musela odísť na jeden deň. V závere programu odovzdalo každé dieťa svojej mamičke vlastnoručne vyrobený darček.


21. 05. 2010
JUVELÍR

V našej obci pôsobia 3 skupiny divadelných ochotníkov. Detská skupina „Plamienok,“ mládežníci, pod názvom „A je to“ a dospelí s názvom „Radosť“. S láskou a obrovskou trpezlivosťou ich vedie naša bývalá pani učiteľka dôchodkyňa – Irenka Urbanová. My sme dnes prijali jej pozvanie a všetci sme si šli do kultúrneho domu pozrieť divadielko mládežníkov, s názvom „Juvelír – klenotník„, ktorého autorom je Ján Chalúpka. Obdivovali sme herecké výkony našich žiakov a spolužiakov, ktorí sa nám predstavili v úplne inom svetle. Ďakujeme za  kultúrne obohatenie týždňa a príjemne strávený čas…

 


 22. 05. 2010 
THE GREEN WAVE

Žiaci našej školy stále dokazujú, že im záleží na prírode a skrášľovaní prostredia, v ktorom žijú. Každoročne sa 22. mája realizuje Green Wave Day, ktorého cieľom je v určitú hodinu zasadiť strom a tým vytvoriť zelenú vlnu po celom svete. Piataci a šiestaci sa pod vedením p. učiteľky Nadi Marcinekovej zaregistrovali na stránke Green Wave a v rámci tejto iniciatívy sa dnes stretli v školskej záhrade, kde vysadili stromy duba, lipy a jaseňa. Zaregistrovali sme aj naše novovysadené stromy a tým sme dostali stromček na stránke iniciatívy Green Wave a referenciu na našu webovú stránku školy, čím sme našu školu zviditeľnili aj vo svete.

 

 27. 05. 2010

DEŇ MÚZ 2010

Dnes naša škola zorganizovala už 13. ročník celookresnej, umelecky zameranej súťaže Deň múz„. Prihlásilo sa 105 súťažiacich z rôznych škôl, ktorí už tradične súťažili v 3 sekciách: Spev ľudovej piesne, Maľba a Tvorba poézie. Tie boli rozčlenené na tri kategórie podľa veku súťažiacich detí. V každej vznikali krásne umelecké dielka, vypočuli sme si precítené básne a školou znel spev tých najlepších spevákov z celého okresu. Vecné ceny a diplomy si odnieslo 27 víťazov.


Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2009/2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.