Jún

Čo máme nové?

  • Nové zážitky zo školských výletov
  • Prázdniny za dverami…

green_bar

 

 

17. – 18. 06. 2010

VÝLET DEVIATAKOV

Deviataci si pod vedením svojej triednej p. učiteľky j. Ladomirjákovej, urobili turisticko-relaxačný výlet na chatu Lajoška. Dva dni zbehli až veľmi rýchlo a všetci budú spomínať na veselé zážitky z turistických výstupov a zostupov, športových súťaží, bazéna, večernej opekačky a tanca a spevu s doprovodom gitary…

18. 06. 2010

NOC V ŠKOLE

Dlhoočakávanú noc strávenú v škole, začali šiestaci spolu so svojou triednou p. učiteľkou A. Fockovou vo večerných hodinách. Bez školských povinností si to žiaci naplno užili pohybovými aktivitami na školskom ihrisku. Plní energie sa zabavili pri pozeraní komédie, po ktorom nasledovalo chatovanie s kamarátmi. Škola v noci je plná tajomstiev a prekvapení a my sme sa nebáli schovávať ani po horore, pri ktorom naskakovali zimomriavky. Síce menej vyspatí, ale plní zážitkov, sme sa po raňajkách rozbehli domov.

23. 06. 2010 

DEŇ DETÍ

Aj keď oneskorene, predsa sa v našej škole uskutočnil Deň detí. Žiaci si merali sily v rôznych disciplínach: skok vo vreci, preťahovanie lanom, streľba na bránku, hula hop, slalom, kruhy a pod. A tu si môžete pozrieť fotky. 

25. – 26. 06. 2010 

STANOVAČKA PIATAKOV 

Tohtoročná stanovačka piatakov bola ohrozená počasím. Našťastie, hoci posunutá o deň, sa predsa len uskutočnila. V piatok ráno sa teda nadšení piataci vybrali do lesa. Po príchode na chatu postavili stany a nanosili drevo na oheň. Na obed sme si opiekli špekáčky a po krátkom oddychu sme súťažili v skoku vo vreci a preťahovaní lanom, kde nešlo len o rýchlosť a silu, ale aj o dobrú stratégiu:). Nasledovala inštruktáž o streľbe zo vzduchovky a pod prísnym dozorom pani učiteľky nácvik streľby. Ďalšou v poradí bola súťaž v orientačnom behu dvojíc, v ktorej išlo o nájdenie lístočkov s určením ďalšej trasy a kódom, ktorý bolo potrebné opísať. Dvojice sa orientovali v teréne pomocou buzoly. Po krátkom oddychu sme sa hrali na neďalekej lúke a obdivovali krásy trstenskej prírody. Nasledovala súťaž v streľbe zo vzduchovky a po nej kartový turnaj. Večer sme si pochutili na výbornom guľáši a vyhodnotili súťaže dňa. Pri ohníku sme si rozprávali veselé príhody a po únavnom dni sme sa napokon pobrali spať. V noci trošku pršalo, ale my sme si pekne v suchu spinkali. Na druhý deň po chutných raňajkách nasledovala ešte súťaž o najlepšie zamaskovaného zálesáka a najkrajší stan. Po uprataní tábora sme sa plní zážitkov vracali domov. Fotky nájdete tu.

 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2009/2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.