Apríl

Čo máme nové?

  • HURÁÁ!! – 16. 4. 2010 –  v našej škole máme  víťaza mikroregionálneho kola speváckej súťaže  „Hviezdička“  Wink

green_bar

 

 07. 04. 2010 

OKRESNÉ KOLO MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY 

Aj naši žiaci sa zúčastnili okresného kola Matematickej olympiády v Košiciach. Školu reprezentovali najlepší matematikári: Broňa Marcinová, Zuzana Šelepská, Paťo Gondoľ, Filip Lipták a Matej Turek. Ďakujeme…

 

 08. 04. 2010 

OKRESNÉ KOLO V HÁDZANEJ DIEVČAT

Osem dievčat – Vikina Rybárová, Katka Juhászová, Vikina Bramuková, Radka Batiová, Broňa Marcinová, Majka Fialeková, Paťka Letková a Miška Hanzeľová, sa pod vedením p. učiteľa P. Hrehu zúčastnilo turnaja piatich družstiev, ktorý sa konal vo Valalikoch. Súťažili aj dievčatá z Čane, Rozhanoviec, Medzeva a Valalík. Hralo sa systémom „každý s každým“. Naše dievčatá bojovali, snažili sa… Dva zápasy vyhrali a dva zápasy prehrali. Dosiahli rovnaký počet bodov ako druhé a tretie družstvo v poradí ( 4B ), ale zásluhou horšieho skóre obsadili štvrté miesto. Aj tak im ďakujeme za športovú bojovnosť a optimizmus po zápase… 

 10. 04. 2010

BRIGÁDA

Je sobota a žiaci našej školy sa dnes dobrovoľne zúčastnili brigády, ktorú zorganizovalo pre celú obec OZ Priateľov trstenskej prírody. Pomáhali sme čistiť prírodu od odpadkov na ceste k lesu, ale aj pri „našom“ mŕtvom ramene Starého Hornádu. Napriek tomu, že sme tu čistili pred rokom, znovu sme nazbierali veľkokapacitný kontajner plný odpadu…! Dospelí orezávali suché konáre stromov a upravovali terén. V poludňajších hodinách sme spoločne vysadili stromy. Z východnej strany jazera sme sadili javory, aby spevňovali svah, na južnú stranu, k altánku, sme dali javor a trošku ďalej dve lipy, no a zo západnej strany budú jazierko „chrániť“ duby a lipy. Po práci sme s chuťou zjedli pripravený guľáš a za odmenu sme sa mohli člnkovať na jazierku, čo umocnilo náš pozitívny zážitok z dnešného dňa…

 

 15. 04. 2010

SLÁVIK SLOVENSKA 2010

Aj v našej škole sa dnes konalo školské kolo 20. ročníka celoštátnej speváckej súťaže detí v interpretácii ľudovej piesne. Zúčastnilo sa ho 40 „slávikov“, ktorí súťažili v troch kategóriách. Všetci spievali krásne, no zvíťaziť mohli iba traja najlepší v každej kategórii. V 1. kategórii skončila na 1. mieste Paťka Verebová (3. roč.) 2. miesto získala Veronika Vargová (3. roč.) 3. miesto pripadlo Janke Semanovej (1. roč.). V 2. kategórii bol víťazom Danko Oravec (5. roč.), 2. miesto má Tomáš Lipták (4. roč.) a na 3. mieste sa umiestnila Miška Pustaiová (5. roč.). V 3. kategórii získala 1. miesto Paťka Letková (8. roč.), 2. miesto Dominika Řeháková (8. roč.) a 3. miesto si vyspievala Zuzka Šelepská (7. roč.). Gratulujeme! 


  16. 04. 2010

 SPEVÁCKA SÚŤAŽ „HVIEZDIČKA“

V športovej hale v Čani sa dnes konalo postupové kolo speváckej súťaže „Hviezdička„, v ktorej  súťažili žiaci zo šiestich škôl nášho mikroregiónu. V prvej kategórii nás reprezentovali speváčky – Paťka Verebová a Kristínka Ruščáková, ktoré speváckym výkonom doplneným tanečným doprovodom všetkých zaujali. Najväčší úspech zo všetkých súťažiacich mal však spevák Danko Oravec, ktorý našu školu zastupoval v druhej kategórii. Svojím prejavom strhol nielen obecenstvo, ale aj samotnú porotu. Tá jeho vystúpenie ocenila a Danko, ako najlepší v celej jeho kategórii, ako jediný postupuje do vyššieho kola súťaže. Všetkým trom ďakujeme za reprezentáciu našej školy a Dankovi gratulujeme…!!!

 12. 04. – 16. 04. 2010

JARNÝ ZBER PAPIERA

V uplynulom týždni sme zorganizovali jarný zber papiera. Do súťaže tried sa zapojili žiaci, ale aj ich učitelia. Nazberali sme plný kontajner aj vďaka obyvateľom, ktorí našim deťom poskytli značné množstvo odpadového papiera. Ďakujeme…   

zber_papiera_2010_small

 

 24. 04. 2010

MORSKÉ OKO – VIHORLAT

Dnes niektorí naši žiaci absolvovali pekný výlet, cieľom ktorého bolo spoznávať chránené krajinné oblasti Slovenska. Pod vedením p. učiteľky J. Fejerčákovej navštívili expozíciu v Zemplínskom múzeu a prešli po turistickom chodníku okolo Morského oka, kde si zopakovali turistické značky. Bol to zase jeden pekný deň…!

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2009/2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.