November

Čo máme nové?

  • HURÁÁ!! – 10. 11. 2009 nám pribudli v počítačovej miestnosti 4 nové počítačové zostavy. 3 zostavy zafinancovalo OZ rodičov – ďakujeme, 1 zostavu sme zaplatili z vlastných zdrojov…
  • 16. 11. 2009 sme dostali nový dataprojektor, ktorý budeme využívať v učebni anglického jazyka. Dataprojektor máme vďaka zapojeniu sa 3 p. učiteliek (p. uč. Juhászová, p. uč. Miľová a p. Olexová) do národného projektu „Vzdelávanie učiteľov základných škôl v oblasti cudzích jazykov“.
  •  25. 11. 2009 – naša škola sa v novembri 2009 zapojila do  národného projektu „Modernizácia vyučovacieho procesu na základných školách“ ( p. učiteľka Miľová), ktorý je financovaný z Európskeho sociálneho fondu. Vďaka tomu, nám dnes pribudlo 6 nových počítačov, 1 dataprojektor a 1 notebook.
  • HURÁÁ!! – v novembri sme spustili vynovenú a vylepšenú webovú stránku školy. Ešte stále na nej pracujeme a uvítame vaše nápady a návrhy…

green_bar

4. 11. 2009

OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

Dnes Broňka Marcinová reprezentovala školu pod vedením p. učiteľky Fockovej, na Olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry. V súťaži prezentovala svoje nadobudnuté vedomosti v tejto oblasti na úrovni obvodného kola. Súťaž ukončila ako „úspešná riešiteľka“. Gratulujeme!!

gray_bar

calendar 12. 11. 2009

„LIGA 4 x 4“

Po prvýkrát sme sa v Košiciach zúčastnili súťaže „Liga 4×4“. Bola to matematická súťaž pre žiakov 5. ročníka. Našu školu pod vedením p. Štefanovej reprezentovali: Aďka Marcinová, Zuzka Nyulásziová, Danko Oravec a Paťko Cestický. Súťaže sa zúčastnilo 17 družstiev a naši žiaci obsadili pekné 3. miesto. Gratulujeme!!

„BOLO RAZ JABLKO KRÁSNE…“

Prišla jeseň a nastal čas zberu jesenných plodov. So žiakmi 1. stupňa sme spravili výstavku najrôznejších jabĺčok ako symbolu zdravého života. Deti nosili jablká rôznej veľkosti, tvarov a farieb. Škola nám voňala jabĺčkovo…

ZDRAVÁ  ŠKOLA

V rámci programu „Zdravá škola“ sa žiaci pod vedením p. učiteľky Fejerčákovej dozvedeli o jablkách všeličo. Že je sladké, voňavé, šťavnaté,… a je jedným z najzdravších druhov ovocia. Obsahuje vodu, vlákninu, vitamíny, ninerály, antioxidanty a veľa fruktózy. Jablká majú liečivé účinky a preto by sme mali konzumovať aspoň jedno jablko denne, najlepšie v surovom stave. Dozvedeli sa aj to, ako sa jablká sušia, čo je to sušička na ovocie, ako funguje a ochutnali aj sušené jablkové lupienky.

gray_bar

calendar 27. 11. 2009

EXKURZIA V DÓME SV. ALŽBETY

Dnes sme sa v rámci biblického krúžku zúčasnili dlho očakávanej exkurzie v Košiciach. S p. uč. Marcinekovou sme navštívili Dóm sv. Alžbety, obdivovali jeho krásnu architektúru, spoznávali jeho históriu a predovšetkým sme si našli čas na rozjímanie a modlitbu v tomto pokojnom prostredí chrámu. Potom sme sa ešte krátko poprechádzali centrom mesta, zašli sme na chutné koláčiky do cukrárne a pobrali sme sa domov. Bolo to príjemne strávené piatkové popoludnie.
Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2009/2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.