December

 

Čo máme nové?

  •  HURÁÁ!! –  naša počítačová učebňa prešla obnovou. Bola prevedená rekonštrukcia elektrickej siete, pri ktorej už nehrozí preťaženie a poškodenie prepätím. Bola nainštalovaná aj prepäťová ochrana, ktorá má zabrániť poškodeniu počítačov v niektorých situáciách. Stoly sú usporiadané do radov, čo učiteľom umožní jednoduchú kontrolu práce žiakov. Estetickú stránku už nerušia káble ležiace na zemi. Sme majiteľmi nových WIFI routrov, čo umožní príjem internetu vo všetkých miestnostiach s počítačmi.  V učebni pribudol aj nový dataprojektor, ktorý budeme na hodinách využívať. Celá vynovená učebňa skvalitní a zmodernizuje vyučovací proces v našej škole…

  • Doplnili sme zostrih z Vianočnej akadémie, ktorý nájdete na konci článku.

green_bar

2. 12. 2009

VŠETKOVEDKO

15 žiakov 3. a 4. ročníka sa dnes zúčastnilo celoslovenskej súťaže Všetkovedko. Bol to vedomostný súboj žiakov o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími, v ktorom deti mohli preukázať svoje vedomosti z prírodovedy, vlastivedy, matematiky a slovenčiny. Súťaž prebiehala formou testu, ktorý museli zvládnuť za 40 minút. Pomáhala im pri tom ceruzka „Všetkovedko“ a p. učiteľka K. Miľová. Výsledky sa dozvieme 16. 12. 2009, potom si ich môžete pozrieť tu. (doplníme)

4. 12. 2009
MIKULÁŠ 

Na ceste za deťmi sa v našej škole už dnes zastavil Mikuláš s čertom. Prv nás v každej triede vyplašil čertík, ktorý niektoré deti chcel zobrať do vreca, no p. učiteľky a Mikuláško ho presvedčili, že sme predsa len väčšinu dní naozaj dobré a poslušné deti. Zaspievali sme im pesničky, zarecitovali básničky a od Mikuláška sme všetci dostali sladké balíčky. Ďakujeme…

12. 12. 2009
VIANOČNÉ KOŠICE 

Dnes sme my, deti z vlastivedného krúžku, navštívili Miklušovu väznicu a pozreli si dokument o histórii mesta Košice. Keďže je čas predvianočný a vianočné trhy už začali, na námestí sme si so záujmom prezerali výrobky medovnikárov, rezbárov, kováčov a hrnčiarov. Po nákupe darčekov sme sa zohriali teplým čajom v cukrárni. Naše dnešné zážitky spestrilo aj náhodné stretnutie s finalistom SuperStar – Marekom Lackom, ktorý sa s nami porozprával a vyfotil. Fotky si môžete pozrieť tu.

 

15. 12. 2009
VIANOČNÝ TURNAJ VO FUTBALE 

Prišli-zahrali-vyhrali…
Sedem žiakov našej školy (R. Suchý, E. Vlasatý, V. Gomboš, D. Deák, R. Lipták, L. Sopko a Š. Bartko) sa pod vedením p. učiteľa P. Hrehu zúčastnilo Vianočného turnaja vo futbale v Rozhanovciach, kde zvíťazili…! Turnaj pozostával z desiatich zápasov, ktoré odohralo 5 družstiev. Okrem našich, to boli žiaci z Keceroviec (2. miesto), Budimíra (3. miesto), Rozhanoviec (4. miesto) a Bohdanoviec (5. miesto). Výsledky: TpH – Bohdanovce 4:0, TpH – Kecerovce 4:4, TpH – Budimír 2:1, TpH – Rozhanovce 4:1. 

 

16. 12. 2009
PYTAGORIÁDA 

V dňoch 15. a 16. 12. 2009 prebehli školské kolá celoslovenskej matematickej súťaže Pytagoriáda 2009. Zúčastnilo sa jej 45 žiakov 3.-8. ročníka. Úspešnými riešiteľmi sa stalo 9 žiakov: B. Kočík, S. Ruščáková (3. ročník), M. Horňák, M. Tureková (4. ročník), P. Cestický, A. Marcinová (5. ročník), M. Turek (6. ročník) a B. Marcinová, A. Šelepský (8. ročník).

 

17. 12. 2009
HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 
 
Dnes sa 32 recitátorov našej školy zúčastnilo školského kola celoslovenskej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Tu sú výsledky: POÉZIA – I. kategória: 1. miesto- A. Petrášová, 2. miesto- K. Hoffmanová, 3. miesto- N. Rajdošová. II. kategória: 1. miesto- A. Marcinová, 2. miesto- K. Lukáčová, 3. miesto- S. Petrášová. III. kategória: 1. miesto- neudelené, 2. miesto- D. Kočik a F. Vattaiová. PRÓZA – I. kategória: 1. miesto- T. Marcinek, 2. miesto- N. Petrášová, 3. miesto- D. Ruščák. II. kategória: 1. miesto- D. Oravec, 2. miesto- M. Pustaiová, 3. miesto- A. Matúšková. III. kategória: 1. miesto- B. Marcinová, 2. miesto- H. Bartková, 3. miesto- D. Řeháková. Všetkým víťazom srdečne gratulujeme a ostatným ďakujeme za účasť v súťaži.

18. 12. 2009
VIANOČNÝ ŠACHOVÝ TURNAJ 

Dnes si svoje logické myslenie, pamäť a pozornosť precvičilo 14 žiakov zo 6. ročníka v kráľovskej hre – v šachu. Pod vedením p. M. Štefanovej sa losovaním vytvorilo 7 dvojíc. Víťaz z každej dvojice postúpil do ďalšieho kola. V semifinále sa stretli F. Lipták, M. Ibolya, P. Gondoľ a M. Turek. Turnaj skončil suverénnym víťazstvom M. Tureka, druhé miesto patrí F. Liptákovi a tretí sa umiestnil P. Gondoľ. Všetkých čakala sladká odmena – dar od OZ rodičov.

 

22. 12. 2009             
VIANOČNÁ AKADÉMIA
 
Vo večerných hodinách sa konala malá oslava najkrajších sviatkov v roku – Vianoc. Pripravili sme ju spoločne s materskou školou pre všetkých obyvateľov obce a kultúrny dom bol divákmi úplne zaplnený. Mohli ich potešiť scénky, tance, rozprávky, pesničky, folklórne pásmo a básničky. Všetkých sme chceli týmto spôsobom vianočne naladiť a dúfame, že sa nám to podarilo… Krásne, pokojné a šťastné Vianoce!
 
Zostrih z Vianočnej akadémie (1. časť):
 
Zostrih z Vianočnej akadémie (2. časť):
 

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2009/2010. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.