Divadelného predstavenia – Naši furianti

Dňa 18. júna 2019 sa žiaci 5. – 9. ročníka so svojimi triednymi učiteľmi zúčastnili divadelného predstavenia v Štátnom divadle v Košiciach. Naši žiaci vzhliadli českú klasickú veselohru  Ladislava Stroupežnického – Naši furianti.  Komédia odzrkadľuje dedinský život, ktorý zasiahnu obecné voľby na nočného hlásnika, v priebehu ktorého sa priatelia rozkmotria, zásnuby sa furiantsky oslávia, verbovačky odbavia, až napokon sa prchké hlavy uhasia.
     Toto predstavenie bolo bohato obsadené viacerými známymi košickými hercami, popretkávané prednesom úryvkov z diela spisovateľa v pôvodnom českom jazyku, viacerými humornými scénami a piesňami. Naši žiaci z tohto podujatia odchádzali s dobrou náladou a úsmevom na tvári.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.