Lyžiarsky výcvikový kurz 2019 – Ľubovnianske kúpele FOTO+VIDEO

Veľké kufre, plné tašky, lyžiarsky výstroj, na tvárach úsmev, výraz očakávania i zvedavosti, to všetko sme mohli vidieť v pondelok  04. 02. 2019 pred našou školou. Už len posledné rady rodičov a mohli sme sa vybrať na dlhoočakávaný týždenný lyžiarsky výcvikový kurz. Našim cieľom bolo lyžiarske stredisko Vysoká v Ľubovnianskych kúpeľoch.

Po príjemnej ceste autobusom sme sa ubytovali v Hoteli Sorea Ľubovňa v Starej Ľubovni. Po teplom obede a vybalení sme sa vybrali prvýkrát na svah. Pre väčšinu z nás to bolo vôbec po prvýkrát, keď sme stáli na lyžiach. Tu sme sa naučili nosiť lyže, zapínať a vypínať lyže, zopakovali sme si Biely kódex, pomaly sa pohybovať na lyžiach, padať i vstávať, vyšľapávať a vôbec zvyknúť si na lyže.

Nasledujúce rána sme sa už všetci tešili na svah. Po rozcvičke nás naši inštruktori rozdelili na skupiny s krycími menami: „Šestka”, „Osmička” a „Trinástka”  a potom sa išlo na vec.

Padanie a vstávanie sme zvládli veľmi dobre už od začiatku, a preto sme mohli pokračovať šikmým pohybom po spádnici, brzdením pluhom. Nároky sa postupne zvyšovali, aby sme mohli postupovať na vlek – pomu. Začiatky boli klasické – niekoľko pádov, niekoľko nestihnutí, ale časom sme to zvládali perfektne. Prvé spustenie sa zanechalo v každom z nás veľkú stopu a až vtedy sme konečne pochopili o čom lyžovanie je. Začalo nás to všetkých baviť, a užívali sme si to. Aj najslabší z nás boli istejší, sebavedomejší a konečne aj na ich tvárach sa objavoval úsmev a radosť. Postupne sa naučili obraty, oblúky, prejazd cez nerovnosti a zdokonaľovali sme už v naučenom.

Streda bola oddychová. Ráno sme si zalyžovali a poobede sme unaveným telám dopriali regeneráciu v saune i bazéne. Večer nás rovnako ako v utorok čakal spoločný filmový večer, biliardík, stolný tenis či „pokec“ na izbách.

Štvrtok si už každý z nás uvedomoval, že náš výcvik sa už pomaly končí. Všetci sa chceli zdokonaliť. Večer sme to „rozbalili“ na spoločnej diskotéke. Trstenský temperament a chuť zabávať sa naplnili celú tanečnú sálu.

Posledné piatkové jazdy, záverečná spoločná fotka a spoločná záverečná jazda uzavrela náš lyžiarsky výcvikový kurz.

Fotky, videá, medaily pre úspešných absolventov lyžiarskeho výcvikového kurzu i magnetky na pamiatku nám budú ešte dlho pripomínať, ako dobre nám bolo 🙂

FOTO TU
VIDEO TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2018/2019. Zálohujte si trvalý odkaz.