Školský výlet – Ľubovniansky hrad a skanzen

Na sklonku školského roka sa žiaci prvého stupňa zúčastnili školského výletu. Navštívili krásne mesto Stará Ľubovňa, kde si prezreli dominantu Ľubovnianskej kotliny – čiastočne zachovaný a zrekonštruovaný hrad na vápencovom kopci nad cestou a ľavým brehom rieky Popradu, čnejúci sa nad mestom Stará Ľubovňa. V úvode prehliadky hradu si pozreli vystúpenie sokoliarov a dozvedeli sa všeličo o spôsobe života týchto dravcov. Následne si prezreli skanzen, ktorý im priblížil život ľudí v minulosti. V ňom navštívili kostol, školu, učiteľský domček, domčeky s pôvodným nábytkom a úžitkovými predmetmi. Veríme, že tento koncoročný výlet ponúkol žiakom nielen pekný zážitok, ale aj veľa nových poznatkov. Prajeme krásne prázdniny.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.