Exkurzia do Kremnice

V piatkové skoré ráno boli dva veľké autobusy pristavené pred našou školou predzvesťou výnimočného dňa – celoškolskej exkurzie do krásneho mesta Kremnica. Táto exkurzia sa mohla uskutočniť vďaka finančnej dotácii od zriaďovateľa školy, ktorú nám odsúhlasili naši poslanci. Nadšeným žiakom nevadilo ani skoré vstávanie a už počas dlhej cesty plnili rôzne úlohy a zadania. Našim cieľom bolo oboznámiť sa s históriou a kultúrno-historickými pamiatkami mesta Kremnica, získať vedomosti o fyzicko-geografickej charakteristike územia a taktiež územia a miest, cez ktoré pocestujeme.

„To je krása“ – s týmito slovami sme vstupovali na nádherné historické námestie v Kremnici. Vítal nás krásny park, najbohatšie zdobený morový stĺp v strednej Európe a historické budovy, ktoré krásne lemovali celé námestie. Neďaleko nad ním sa týčil mestský hrad. Očarení týmto prvým dojmom sme začali absolvovať plánované expozície – múzeum mincí a medailí, múzeum keramiky a galériu a nakoniec sme sa všetci spolu vybrali na hrad. Čas bežal veľmi rýchlo a ani sme sa nenazdali, mohli sme si už len zakúpiť suveníry a vyraziť si vlastnú mincu a potom už nasadnúť na spiatočnú cestu, ktorú sme si krátili rôznymi slovnými hrami a spevom piesní. Pri návrate domov sme si ešte zaspievali hymnu našej dediny. Bol to síce náročný ale zážitkov plný deň.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Príspevok našej žiačky Daniely Lukácsovej žiačky 6. ročníka.

Na výlet do Kremnice sme sa všetci veľmi tešili, teda vrátane mňa. Nehovoriac o tom, že od piatej rána som ani oka nezažmúrila.
     O pol siedmej sme všetci nasadli do autobusu a cestou tam i naspäť nás sprevádzala dobrá nálada, hudba a skvelí učitelia. Cesta trvala asi tri a pol hodiny. Bola síce veľmi únavná no za tú exkurziu to stálo.
     Mám z tohto miesta veľa zážitkov. No keby som si mala vybrať jeden, ten najlepší, bolo by to asi hranie divadla v historickom kostole. Keď sa pani, ktorá nám o tomto kostole hovorila spýtala, kto by si dobrovoľne niečo zahral, tak po chvíli váhania som sa rozhodla, že to skúsim. Bolo to síce trápne, ale za pobavenie to stálo! Teta rozprávala príbeh o princovi, ktorý mal koňa Pferda a chcel zabiť bažanta. Inak, ten kôň Pferdo to som bola ja! 🙂
     Celé mesto ma natoľko uchvátilo, že by som sa tam vrátila znovu. Bol to super výlet a aj mnoho zaujímavých vecí som sa dozvedela. Napríklad o zlate, minciach, ktoré sme si mohli aj vlastnoručne vyraziť a kopu príbehov a povestí.
     Dúfam, že sa tam ešte niekedy pozriem a budem si môcť prezrieť toto nádherné miesto plné pamiatok, ktoré priam srší históriou.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.