Moja prvá knižka

     Posledný marcový týždeň sa v 1. ročníku našej ZŠ niesol v znamení spomienok na detstvo.   Na svoje prvé prečítané knižky si zaspomínali naši rodičia, učitelia, bývalí žiaci, starší spolužiaci i pani riaditeľka. Boli takí zlatí, že nám svoje knižky priniesli ukázať a prečítali nám z nich najobľúbenejšie rozprávky alebo aspoň kúsok 🙂 .

Najviac sme sa tešili na našich rodičov. Pani Katka Rečová doniesla knižku zo svojich detských čias – Div a zázrak. V knižke sme objavili novú zaujímavú podobu nezbednej Mášenky. Vierka Semanová nám prečítala z novšej knižky Zornička.  Máme obrovskú radosť, že k nám často zavítajú aj naši bývalí žiaci. Tomi Lipták nám ukázal svoju prvú prečítanú knižku – Rozprávky z lesa.

Pani riaditeľka Jana Olexová svojim deťom rada pred spaním čítala z knižky Nám sa ešte nechce spať a ukázala prváčikom, kde sa nachádza sopka Popokatepetl.                        Pani učiteľka Focková priniesla knižku o prváčkach – Danke a Janke. Pán učiteľ Kacvinský prečítal rozprávočku z krásne ilustrovanej knižky Moja najkrajšia kniha o zvieratkách. Najväčší úspech mala rozprávka pána učiteľa Timuľaka – O hlúpej žene.   

Ďakujeme aj žiakom 7. a 9. ročníka, ktorí aj napriek tomu, že teraz určite čítajú vážnejšiu literatúru,  nezabudli na svoje prvé knižky. Našli ich, priniesli a prečítali najobľúbenejšie rozprávkové príbehy. Sme veľmi radi, že si z prvého ročníka odniesli také krásne čitateľské zážitky, ktoré sú inšpiráciou pre našich najmenších J.

Naše prváčence si všetko starostlivo zapísali a nakreslili do denníčkov a niektoré z vypočutých rozprávok si určite sami prečítajú.

FOTKY si môžete pozrieť TU.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *