Olympiáda z nemeckého jazyka


18. januára sa naše dve žiačky- Lívia Vargová zo siedmeho ročníka a Janka Semanová z deviateho ročníka zúčastnili olympiády z nemeckého jazyka, ktorá sa konala v Moldave nad Bodvou. Napriek tomu, že záujem o nemecký jazyk každým rokom klesá, naše dievčatá potvrdili, že staré známe: “ Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom,“ stále platí. Dvanásť súťažiacich si zmeralo vedomosti v písomnom teste, po ktorom absolvovali posluchové cvičenie. Do druhej časti, zameranej na komunikačné schopnosti postúpili iba súťažiaci, ktorí získali viac ako 50% v písomnej časti. Lívia Vargová sa umiestnila vo svojej kategórii na 3. mieste a Janka Semanová sa stala vo svojej kategórii úspešnou riešiteľkou. Obom dievčatám gratulujeme a pevne veríme, že o rok sa k nám pridajú aj ďalší.

Tento obsah bol zaradený v Školský rok 2017/2018. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *