Predkolo – Florbal žiačok ZŠ

V pondelok 6.11. 2017 žiačky 6. – 9. ročníka vycestovali do Rozhanoviec  zmerať si sily so svojimi rovesníčkami.

Naše dievčatá nastupovali s rešpektom, no odhodlané zabojovať o postup do okresného turnaja. V prvej tretine bola hra z oboch strán nepresná. Oba kolektívy sa snažili rozohrať, zvyknúť na priestor, tempo zápasu i prečítať štýl súpera. Prvým sa podarilo skórovať domáci žiačkam. Prehrávali sme 0:1.

V druhej tretine sa hra zlepšila. Našim dievčatám sa darilo viac si prihrávať a aj strieľať.  Domáce žiačky sa ako keby uspokojili s jednogólovým vedením, nevytvárali tlak. Iniciatívu sme pomaličky preberali my.

V tretej tretine sme súpera zaskočili lepšou hrou a veľkou bojovnosťou. Dievčatá bojovali o každú loptičku, každé miestečko na ihrisku. Odmenou bol kontaktný gól z hokejky Kataríny Cebákovej. Súper sa snažil tlačiť pred našu bránku. Bránili sme zubami-nechtami. Naša brankárka nás podržala v ťažkých situáciách. Strela Denisy Lackovej z polovice ihriska zaskočila všetkých, hlavne domácu brankárku. Vyhrávali sme 1:2. Po faule nechytateľnou strelou na konečných 1:3 upravila Laura Kunayová.

Vo vyrovnanom zápase sme si vybojovali postup do okresného kola, ktoré sa uskutoční v ZŠ Kysak 28. 11. 2017.

Školu reprezentovali: Daniela Lukáczová, Daniela Patriková (6. roč.), Nina Vancáková, Lívia Vargová (7. roč.), Katarína Cebáková, Laura Kunayová (8. roč.),  Kristína Karafová, Denisa Lacková, Karolína Patriková, Jana Semanová (9. roč.).